Ataması Kolay Önlisans Bölümleri

Paylaş
 
  1. ARFF Memuru ve İtfaiyecilik

ARFF memurları, havadaki ve yerdeki uçaklarda meydana gelebilecek kaza-kırım ve acil durumlara müdahale etmekle görevlidirler. ARFF memurlarının atama koşulları iyidir. ARFF memuru olabilmek için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekir. Son atamada 67 taban puanı ile alım yapmıştır.

İtfaiyecilik de ARFF memurları ile aynı bölümlerden alım yapmaktadır ve atama durumu gayet iyidir. İtfaiyeciliğin taban puanı da son alımlara göre 67.

 

2. Orman Muhafaza Memuru

Orman Muhafaza Memuru olabilmek için Av ve Yaban Hayatı, Avcılık ve Yaban Hayatı önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Son atamalara göre taban puanı 75 dolaylarında.

 

3. Sağlık Teknikeri

Sağlık Teknikeri alımı uzun zamandır düşük puanlarla oluyor. Sağlık Teknikeri olabilmek için Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Son atamalara göre taban puanı 71-72 dolaylarında.

 

4. Sosyal Güvenlik

Son alımları incelediğimizde Sosyal Güvenlik ön lisans programından mezun olma koşulu arayan memurluk kadroları düşük puanla alım yapıyor. Son atamada çok sayıda alım yapıldı ve taban puanı 68’e kadar düştü.

5. Şoför

“Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık), Otobüs Şoförlüğü, Otobüs Kaptanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.” ve “E Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak” koşulu arayan Şoför kadroları için 70 civarı puanlarla atama yapıldı.

Bu yazı 1344 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun