Atanamayan Öğretmenlere Müjdeli Haber | ÖSYM Kılavuzu
 

Atanamayan Öğretmenlere Müjdeli Haber

Paylaş
 

Türkiye genelinde büyük bir sorun olarak gündemden düşmeyen atanamayan öğretmenler, bir umut ile atanacakları günü bekliyorlar. Bu konuyla ilgili birçok tayin bekleyen öğretmen adayı, atamaları yapılmadığı için bir araya gelerek tepkilerini dile getiriyorlar. Emek gerektiren bir iş dalı olan öğretmenlik, günümüzde birçok kişiye her konuda bilgi veriyor. Sabah saatlerinde gelen bir habere göre Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Rıza Akpolat, atama bekleyen değerli öğretmenlerle ilgili açıklamalar yaptı ve bu sorunun en kısa sürede çözüleceğini dile getirdi.

Belediye Başkan Adayından Önemli Haber

CHP’nin Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Rıza Akpolat, deneyimli ve başarılı geçmişi sayesinde vatandaşların sevgisini kazanan ve örnek kişiliğiyle tanınan bir kişidir. Yaklaşan seçimle birlikte seçim çalışmaları için sıklıkla Beşiktaş halkı ile bir araya gelerek paylaşımlarda bulunuyor. Rıza Akpolat, halkla iç içe olduğu günlerde “Beşiktaş için önem taşıyan her türlü sorun, istek, dilek, şikayet ve taleplerde hep beraber hareket edeceklerini ve yaşanan olumsuzlukları kesinlikle çözüme kavuşturacaklarını” dile getirdi.

Aynı zamanda Avrupa Birliği uzmanı olarak da görev yapan Rıza Akpolat, stratejik ve geniş çaplı araştırmalar yapıp bu araştırmalardan çıkan sonuçlara yönelik mükemmel projeler ürettiklerini, bu projelerin başta Beşiktaş olmak üzere ve ülke gündemi için oldukça önem taşıyan, çözüm odaklı projeler olduğunu sözlerine ekledi. Türkiye genelinde en önemli sorunlarından biri olan ve zor durumda kalan ‘Atanamayan Öğretmenler’ sorununa değinen Akpolat bu sorun için de nitelikli çözümler geliştirdiklerini, geliştirdikleri bu istihdam projeleri ile değerli öğretmenlere sahip çıkılacağını açıkladı.

Genç girişimci Akpolat, Beşiktaş sınırları içinde sadece 4 adet kreş ve çocuk bakım evi olduğunu hatırlatarak, bu kreşlerin sayısının artması gerektiğini söyledi. 4 olan bu kreş sayısını 17’ye yükselterek kreşlerde eğitim verecek eğitmenlerin ataması yapılmayan öğretmenlerden seçilerek yeni bir istihdam yaratacaklarını dile getirdi. Kurulması planlanan Öğrenci Çalışma Merkezleri’nde, öğrencilere verilecek kurs, eğitim ve seminerlerin yine branşlarına göre tayin edilmeyen öğretmenlerden oluşacak bir kadro ile oluşturulacağını belirtti. Akpolat, yaptığı bu açıklamalarla, atama bekleyen öğretmenlerin dikkatini çekti.

Bu yazı 99 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02