Avrupa Birliği Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Başladı

Paylaş
 

Avrupa Birliği Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere alınacak olan memurlar ile ilgili olan başvuru süreci başladı. Avrupa Birliği Bakanlığı’nın bünyesinde istihdam edilecek 12 Avrupa Birliği işleri uzman yardımcısı kadrosu için alımı yapılacağı daha önce duyurulmuştu. Duyurulan açık pozisyonlar için memur alımı ile ilgili başvurular başlatıldı.

Avrupa Birliği Memur Alımında Aranan Şartlar Nelerdir?

Avrupa Birliği memur alımı için yapılacak olan 12 kişilik personel alımında belirlenmiş olan şartnameler Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ana sayfasında yayınlanmıştı. Buna göre 657 sayılı devlet memurları kanununun 48. maddesinde belirtilen bütün şartları adayların taşıması isteniyor. Ayrıca memur alımına başvuracak olan adayların görevine engel olacak hiçbir akıl hastalığının bulunmaması şartı da aranan özellikler arasında yer alıyor. En az 4 yıllık lisans eğitimi vermekte olan hukuk, uluslararası ilişkiler, işletme, iktisat fakültelerinden mezun veya bunlara denk olan Yükseköğretim Kurumu tarafından onaylanmış yurtiçi veya yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvuru yapabilecekler. Ayrıca sınavın yapılacak olduğu gün itibariyle 35 yaşını doldurmamış olma şartı da adaylardan isteniyor.

KPSS Şartı Aranacak

Avrupa Birliği Bakanlığı bünyesinde alınacak olan 12 kişilik memur kadrosu için KPSS şartı aranıyor. Hukuk, iktisat, işletme ve uluslararası ilişkiler bölümündeki adayların kendileri ile ilgili olan KPSS sınavlarında 85 taban puan alması gerekiyor. Başvurular 3 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecek.

Bu yazı 799 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun