Bakan Selçuk’tan Yeni Eğitim Öğretim Dönemi İçin Açıklamalar

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara Başkent Öğretmenevinde eğitimcilerle bir araya geldi. Ziya Selçuk eğitimcilere yönelik yaptığı konuşmada “Eğitimcilerin asli görevi çocukları gelecekteki hedeflerine yönelik olarak en doğru şekilde hazırlamaktır. Eğiticilerin yaptıkları başarılı çalışmalar ile anılması gerekir, ilişkilerle bir yere gelmek önemli değildir. Asıl hedef gençler ve çocuklar olmalıdır” dedi.

120 Okul Müdürü ve Müdür Yardımcıları İle Buluştu

“Eğitimde Yönetim Süreci Çalıştayı” adı altında düzenlenen kongrede, birçok farklı alanda başarı sağlamış müdür ve müdür yardımcıları ile buluşan Bakan Selçuk, müdür ve müdür yardımcılarına hitap etti. Selçuk, “Bulunduğumuz makamlara sahip olmamızın asıl nedeni çocuklardır. Bu makamlara gelmemizdeki asıl sebepleri, çalışma ortamlarımızda unutmamamız gerekiyor. O makamda bulunuyorsak çocukların başarısını arttırmak için olmalıdır. Kariyer yapma yeri makamlarımız değildir” dedi. Devletin eğitim öğretim açısından oluşturduğu bütçe, bürokrasi ve hedeflerinin de tamamıyla, çocukların varlığı için oluşturulduğunu sözlerine ekledi. Okullarda yapılan yenilik ve kaliteli geliştirme çalışmalarına da değinen Bakan Selçuk, “gelişmeleri yakinen takip ederek daha küresel düşünmeliyiz” dedi.

“Bize Danışmanlık Yapmalısınız”

Bakan Selçuk Okul Müdürlerine hitaben “hepiniz başarılı yöneticilersiniz ancak başarılı olduğunuzu düşünerek yerinizde saymayınız, yapılması gerekenler ile ilgili tüm düşüncelerinizi bir danışman edası ile bizlerle paylaşınız. Paylaşılan bu bilgileri bir kitap haline getirebiliriz” dedi. Konuşmalar sonrası okul müdürleri bir takım paylaşımlarda bulundu.

Bu yazı 308 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun