Bakan Süleyman Soylu’dan Beklenen Açıklama

Paylaş
 

Ülkemizde en çok beklenen açıklamalar arasında yer alan bekçi alımları duyuruları bilindiği üzere yılan hikayesine döndü. Konuya açıklık getirmek için gerekli devlet kurumları ve mercileri sık sık açıklama yapsa da alım süreci hakkında yeterli açıklamalar gerçekleşmedi. Tüm bu hadiselerin hemen ardından ise bekçi alım ilanı açıldı. Bekçi alımlarına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, basına verdiği demeçlerde gündemi meşgul eden pek çok konuya dair değerlendirmelerde bulundu.

Trabzon ilimizde gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Soylu, milli gururumuz olan insansız hava araçlarının terörle mücadele kapsamında öneminden ve özelliklerinden bahsetti. Daha sonra ise açıklamalarına İstanbul seçimleri hakkında konuşarak devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bekçi alımlarına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından satış başları

Soylu: ”8 Bin Daha Bekçi Alımı Olacak”

Ziyaret gerçekleştirdiği Trabzon’da gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Bakan Soylu, muamma olan konulara da bir takım açıklıklar getirdi. Günün en çok beklenen açıklamaları arasında yer alan bekçi alımı duyurusu gerçekleştiren Soylu, ilk bekçi alımlarından sonra İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde suç oranlarının büyük düşüş yaşadığını vurguladı. Öte yandan alımı gerçekleşen bekçilerin şehit olmaya hazır olduğu nitelendirmesinde bulunan Soylu, açıklamalarında Trabzon şehri için de 8 bin bekçi alımı yapılacağı müjdesini verdi.

Gittiği her yerde ilk fırsatta bekçi alımlarına dair açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’da da konuya dair açıklama yaptı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuya bir hayli önem verdiğinden bahsetti. Öte yandan Bakan Soylu Trabzon’dan sonra seçim programı çerçevesinde Yozgat’a da ziyarette bulunarak burada da bekçi alımı açıklamalarına devam etti.

Öte yandan Süleyman Soylu yeni mezun bekçi adaylarına ” Bu kutsal görev için, vatan ve milletin bölünmezliği için şehit olmaya hazır mısınız? Tendürek’te, Cudi’de Gabar’da ülkemizin her karış toprağında görev düşerse gitmeye hazır mısınız?” sorularını yönetti. Pomem kapsamında mezun olan bekçilerin hep bir ağızdan ”Hazırız” nidaları attığı görüldü.

Bu yazı 107 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun