Bakan Ziya Selçuk’tan Önemli Açıklama

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanı Profesör Doktor Ziya Selçuk yapmış olduğu açıklamalarda yeni öğretmen atamaları hakkında önemli hususlara değinmiştir. Milli Eğitim Bakanı Profesör Doktor Selçuk, yaptığı açıklamalarında yeni öğretmen atamaları hakkında çalışmaların bitmek üzere olduğunu gösteren ifadelerde bulunmuştur.

Milli Eğitim Bakanı Profesör Doktor Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi diğer adı ile LGS sınavındaki adresin önemli olduğu yerleştirmelerde geçtiğimiz sene oluşan sorunların artık bu yıl büyük ölçüde azalacağını söyleyerek “Okulların daha dengeli dağıtımı ile ilgili önlemler aldık ve bu konuda çocukların daha ilk tercihinde çok büyük bir ölçüde yerleşmeleri için esas kriter tablosunu tümüyle değiştirmek gibi önlemler de düşünmekteyiz.” ifadelerinde bulunmuştur.

Karneler

Karnenin anlamının ne olduğu ile ilgili soru üzerine Ziya Selçuk, “Karne vermek aslında bir cep aynası vermek gibi arada bakmak ve kendi durumumuzu izleyip, gözlemek için. Ama her şeyin bir kağıt parçasına bağlı olduğunu düşünmek de tabi ki de elbette iç açıcı değil. Çünkü çocuk bir kağıt, orada yazan notlar doğru değildir. Çocuk ondan daha fazlasıdır.” değerlendirmesinde bulunmuştur. Profesör Doktor, “Şubat’ta 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması bulunmakta ve ek atama talebi var ve de 40 bin olsun isteniyor. Bu konuya ilişkin bir adım atılacak mı?” sorusuna karşılık, konuyla ilgili çalışmaların devam ettiği haberini vermiştir. Bu çalışmalar sonucunda bununla ilgili sonuçları dile getireceklerini söyledi.

Bu yazı 144 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun