Bakandan İşsizlere Müjde: PTT 5 Bin Personel Alacak

Paylaş
 

Türkiye’ye ve dünyanın dört bir yanına kargo Taşıyan PTT her geçen gün kendini geliştirmeye ve büyütmeye devam ediyor. E-ticaret alanında da yaptığı çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiği için bu gelişmelerin sonucunda yeni memur alımlarının ihtiyacı doğdu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan iş arayanlara Müjdeli haberi verdi büyük bir sayı ile verdi.

5 bin Memur İş Arayanlar İçin Umut Oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan, PTT’ye 5 bin personel alınması için gerekli çalışmaların başlatılacağını söyledi. Bu sözler iş arayan ve memur olmak isteyen kişiler için bir umut ışığı oldu. PTT’nin bünyesinde çalışmak için bazı şartları olsa da, alım sayısı yüksek olduğu için insanlar başvuru yapacakları zamanının duyurulmasını bekliyor.

Alımlar Ne Zaman?

Bakan Aslan, alımların bu ay için başlayacağını belirtti fakat buna dair hala resmi bir açıklama bulunmuyor. Alımların bölüm bölüm mü, yoksa tek bir seferde mi olacağına dair herhangi bir bilgi bulunmaması ile birlikte erken seçimden önce gerekli açıklamanın yapılacağı düşünülüyor.

Alım Şartları Ne?

PTT’nin alım yapacağı 5 bin kişi içinde olmak için bazı şartlar var.

Genel Şartlar: Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını aşmamış olmak, kasten işlenmiş bir suçtan 6 ay veya daha fazla hüküm giymiş olmak.

Özel Şartlar: KPSS P3 puan türünden az 70 almış olmak, akıl ve beden sağlığının yerinde olduğuna dair bir belgeye sahip olmak (sağlık raporu), en az dört senelik bir okuldan mezun olmak

PTT’nin Maaşları Ne Kadar ve Hangi Alanlar da Alım Olacak?

Posta ve telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi PTT bünyesinde çalışan kişilere ortalama 3000 TL maaş vermektedir. Mesai saatleri ise sabah 08;30 ve akşam 17;30 veya 18;30 arasında değişmektedir. Alımların genellikle büyük bir bölümünü: gişe görevlisi, büro görevlisi ve dağıtıcı pozisyonları için yapılacaktır fakat ihtiyaç halinde; avukat, teknisyen, hizmetli, şoför, mühendis, bekçi ve güvenlik görevlisi gibi pozisyonlar içinde alımlar yapılabilir.

Bu yazı 517 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun