Bakanlık KPSS Şartsız Personel Alacak

Paylaş
 

T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışacak olan sürekli işçi ilanı duyuruldu. Başvuru yapacakların sahip olması gereken şartların ve başvurunun nasıl yapılacağı ile ilgili konular yayımlandı. 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümlerinin uygulanarak gerçekleştirileceği işçi alımı İŞKUR aracılığı ile yapılacak.

İşe alınacak personel sayısı ise 6.409 olarak belirtildi. Yapılacak işe alım işlemlerinde başvurusu kabul olan ve yapılan alım sürecinin sonuçlanmasının ardından işe başlayacaklar sürekli işçi olarak istihdam edilecek. Herkes en fazla bir kadro için müracaat edebilecek. İşe alınacak kişiler yapılacak kura çekimi işleminden sonra duyurulacak. Başvuru yapacaklardan herhangi bir sınav şartı istenmiyor.

Başvuru Tarihi ve Kanalları

Öncelikle başvuru şartlarını okuyup daha sonra 31 Aralık 2018 ile 04 Ocak 2019 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğüne – Hizmet Merkezine bizzat giderek veya İŞKUR’ a ait resmi site olan www.iskur.gov.tr adresi üzerinden başvuru iletmek mümkündür.

Başvuru Şartları

Sürekli işçi ilanına başvuru yapmak için gereken şartlar mevcuttur.

1- 2527 sayılı ve 657 devlet memurları kanununda yer alan 48. maddenin (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı şartları taşımak.

2- 18 yaşını doldurmuş olmak

3- 36 yaşına henüz gün almamış olmak

4- Askerlikten terhis olmuş olmak, tecilli olmak veya muaf olmak

5- Belirtilmiş bölümlerden son başvuru tarihine kadar mezun olmak

6- KPSS şartlı bölümlerden istenen puana sahip olmak

7- Sosyal Güvenlik Kurumundan maaş almamak

8- Belirtilen durumlarda önceliği olanların belgelere sahip olmasıdır.

Bu yazı 220 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun