Bakanlıktan Yapılan Açıklama 25 Bin Öğretmen Ataması

Paylaş
 

Milli Eğitim bakanı ismet Yılmaz yaptığı açıklamada 5 bin aday öğretmen mülakatının Haziran ayında yapılacağını ve sonrası süreçlerde de hedeflenen öğretmen aday mülakatlarının yapılacağını belirtti. Görevi devir aldıkları süreçte 512 bin olan öğretmen sayısını kendi bakanlıkları görevi süresince 584 bine çıkarttığını açıklamalarının devamı olarak dile getiren Bakan Yılmaz katıldığı Van İli programında 2018 yılı atama programı dahilinde yapılacak olan 25 bin öğretmen atamaları ile ilgili belirsizliği ortadan kaldırdı.

Veriler İle Açıklamalarda Bulunuldu

Bakan İsmet Yılmaz ayrıca, Hükümetleri döneminde en çok öğretmen alımı yaptıklarını bu atamaların toplamda 80 yıldan bu yana yapılan atamalardan daha çok olduğunu bu alınacak 25 bin öğretmenin atamalarının ise seçim sonrası yapılacağını sorulan sorular üzerine cevapladı. Devam niteliğindeki açıklamalarını sürdüren Bakan Yılmaz eğitim alanında 60 milyarlık yatırım gerçekleştirdiklerini, derslik sayısındaki artış, 15 yaş üstü okuma yazma bilmeyen sayısının 4 kat azaldığını, okul öncesi eğitiminde öğrenci sayısında 5 kat artışın olduğunu ve yüksek öğrenimde kız çocuklarının okullaşma oranında artışın 3 kat olduğunu dile getirdi. Ayrıca kız çocuklarının eğitilmesi konusunda verdikleri önemi de dile getiren Bakan kızlar eğitimli olunca toplumda eğitilmesi sağlanır dedi.

Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan 25 bin öğretmen atamasının, mülakat ve tercih sebepleri ile Haziran ayına sarkacağını belirten Bakan Yılmaz atamaların Haziran ayında açıklanacağını bir kez daha dile getirerek 1000 öğretmen ataması ile en çok atama yapılacak ilin Van olacağını da dile getirdi.

Beklemeye Devam

Böylelikle kafalarda soru işareti oluşturan 25 bin öğretmen ataması hakkında birinci ağızdan bilgi alınması sağlandı. Atama bekleyen öğretmen aday adayları bir ay daha bekleme sürecine girecekler.

Bu yazı 414 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun