Bedelli Askerlik Artık Öğretmenler İçin de Geçerli

Paylaş
 

Öğretmenler için büyük bir sürpriz olan bedelli askerlik, eğitim hayatında da tökezlemeye neden olmaması açısından hem tatil hem de şubat tatillerinde görevlerini yerine getirebilecekler. Milli eğitim bakanlığının göndermiş olduğu yazı ile öğretmenler için bedelli askerlik şartları olumlu hale getirildi.

Karar İl Milli Eğitim Müdürlüklerine Gönderildi

Kararın onaylanmasının ardından bildiri il milli eğitim müdürlüklerine dağıtıldı. Bakanlık il milli eğitim müdürlüklerinden bedelli askerlik için sırada olan öğretmenlerin listesi istendi. Aynı zamanda bedelli askerlik için uygun olan öğretmenlerinde ayrı bir listede sunulması için talimat verildi. Bedelli askerlik için öğretmenlerin de hem eğitim döneminin aksamadığı hem de kısa süreli askerlik görevinin de yerine getirilebileceği bu tasarı ile asker hd porno
adayı öğretmenlerin yüzü güldü. Askerlik bedelli de olsa bütün erkekler için iş hayatında ara verme, hayatta bir döneminde sadece vatan için meşgul olma hem vatan için hem de erkekler için iyi bir süreçtir. Bedelli askerlikte 21 günlük süre içerisinde alınacak olan eğitimler ile askerlik görevlerinin normal askerlik sürecine göre çok kısa olması da ayrı bir tartışma konusu. Bu süre zarfında bedelli askere sağlanacak olan askeri forma, gıda ve diğer masraflar için aldığı eğitiminde hakkını veremeyeceği görüşünde olan bakanlar da mevcut. Yasa sonuç itibari ile onaylanmış ve bir çok kişi tarafından rağbet görmüştür.

Bu yazı 368 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun