Belediyeler Memur Alımı Yapacak

Paylaş
 

Memur alımları sadece kamu kurumlarında değil belediyeler bünyesinde de yapılabilmekte. Buna göre belediyeler zaman zaman açık olan pozisyonlar için memur ve personel alım ilanına çıkmakta. Devlet Personel Başkanlığı ile İŞKUR ile yapılan mutabakat doğrultusunda belediyelere memur alımları gerçekleştiriliyor. Bugün itibariyle Türkiye’deki dört farklı belediyeye toplam 16 kişilik memur alımı Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilana çıkartıldı.

Hangi Belediyelere Personel Alımı Yapılacak?

  • Devlet Personel Başkanlığı İŞKUR tarafından yapılan ilana göre Geçit Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışmak üzere beton ve betonarme kalıpçısı 2 personel alınacak.
  • Salar Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 3 temizlik görevlisi alımı yapılacak.
  • Üzümlü Belediye başkanlığı çöp tasnif ediciler kadrosuna 1 kişi alacak.
  • Çiğdemli Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışmak üzere 10 personel alımı gerçekleştirilecek. 10 personelin tamamı afet müdahale elemanı olarak görev yapacak.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edilmiş olan 4 belediyeye 16 kişilik memur ve personel alımı başvuruları İŞKUR üstünden yapılacak. Başvuracak adaylarda aranacak şartlar arasında ilköğretim mezunu olmak yer alıyor. Toplam 16 kişilik memur ve personel alımı için başvuru yapmayı düşünen adayların bulundukları yerin İŞKUR ofislerine gitmeleri yeterli olacak. Mezuniyet belgeleri kimlik fotokopileri ile birlikte istedikleri belediyedeki pozisyon için başvuru yapılabilecek. Başvuruların ne zaman sonuçlanacağı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Bu yazı 725 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun