Belediyeye Personel Alımına Başlandı

Paylaş
 

Belediyeye personel alımına başlandı. İş arayanlar için yeni bir fırsat daha doğdu. Muğla İli Milas Belediyesi 37 kişilik kontenjanla işe alımların yapılacağını duyurdu. İşe alınacak personellerin başvuru yapması gerekiyor. Adayların başvuru sırasında hangi evrakları sunmaları gerektiği de yayınlanan ilanlarda belirtildi. Farklı ilanlar aracılığıyla yapılan duyurular ilçede halihazırda çalışır durumda olmayan kişiler için önemli bir fırsat. İşe alınacak 37 personel farklı pozisyonlarda çalışacak.

Farklı Görevler İçin Eleman Alımı Yapılacak

Yayınlanan ilanlara göre, belediye tarafından yürütülen çeşitli hizmetleri sağlaması için farklı sektörlerde çalışacak kişiler aranıyor. Ulaşımdan temizliğe kadar değişen iş kollarında çalışması planlanan personeller için son başvuru tarihi ise 3 Aralık 2018. Başvurular 21 Kasım 2018 tarihinde başladı. Bu pozisyonlardan birinde çalışmak isteyenlerin gerekli evrakları toplamaları gerekiyor.

Adaylarda Aranan Şartlar

Başvuru yapacak adayların öğrenim durumunun en az ilköğretim mezunu olması bekleniyor. Lisans, ön lisans ve lise mezunları da başvuru yapabilecek adaylar arasında yer alıyor. Başvuru yapmayı düşünenlerin 18 ve 45 yaş aralığında olması gerekiyor. 45 yaşından büyük ve 18 yaşını henüz doldurmamış adayların yaptıkları başvurular ön şartı taşımadıkları gerekçesiyle değerlendirmeye alınmıyor. Yaş bakımından üst sınır getirilmesinin sebebi ise yapılacak işin gereğinin yerine getirilmesinin amaçlanması. Belediyenin görev alanına giren işlerin bir kısmını yapacak olan personellerin mezun oldukları üniversite ya da fakülte fark etmiyor. Başvurular herhangi bir bölümden mezun olan kişiler için uygun.

Gereken Belgeler

Başvuru yapmak isteyenlerin noter onaylı öğrenim belgelerini, kimlik fotokopilerini, sağlık kuruluşundan alınan sağlık raporunu, adli sicil kaydını, özgeçmişlerini, 4 adet fotoğraflarını, ikametgah belgelerini ve erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belgeyi sunmaları gerekiyor. Başvuruların son gününden sonra adayların işe alınma sürecini takip etmeleri gerekiyor. Posta ya da kargo yoluyla yapılan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı bilgisi de ilanda yer alıyor. Adayların kendilerinin belediye başkanlığına giderek evraklarını teslim etmesi gerekiyor. ÖSYM tarafından her yıl belirli tarihlerde yapılan kamu personeli seçimi sınavına girmesi gerekmeyen adayların pozisyon için uygun bulunmaları durumunda işe başlayacakları tarih bilgisi kendilerine veriliyor.

Bu yazı 267 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun