Bilişim Uzman Yardımcısı Alımı Yapılıyor

Paylaş
 

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Başkanlığı’na ait resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilan ile 47 adet Bilişim Uzman Yardımcısı alımı için duyuru yapıldı.

Duyuruda iki aşamalı olacak şekilde yapılacak giriş sınavı ile daha önceki sınavda doldurulamayan Bilişim Uzman Yardımcısı kadrolarına personel alınacaktır.

Giriş Sınavına Katılabilme Şartları

– Devlet Memurları Kanununun 657sayılı hususunun 48 inci maddesinin genel şartlarını taşımak,

– Siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisadi ve iktisat ve işletme fakülteleri veya elektronik, hukuk fakültesi ve mühendislik alanında elektrik-elektronik, haberleşme, bilgisayar endüstrisi, telekomünikasyon mühendisliği bölümlerinden ve bunlara denk Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

– 2018 yılının Ocak ayının ilk günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

– 2017 ve 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) A Grubu kadrolarda alanlara göre belirtilen puan türlerinin birinden en az 70 puan almış olmak,

Başvuruların Değerlendirilmesi

Başvuruda yapanlar arasında yüksek puandan düşük puana doğru sıralama yapılacak. Sosyal bilimler alanında, KPSSP3 veya KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden alınan puan ile ilk 200 kişi, Mühendislik alanında, KPSSP3 veya KPSSP2 puan türlerinin birinden aldığı puan ile ilk 500 kişi ve Hukuk alanında, KPSSP3 veya KPSSP4 türlerinin birinden aldığı puan ile sıralamadaki ilk 240 kişi aday olarak belirlenecektir. Adayların başvurdukları ilgili alanda belirtilen iki KPSS puan türünden de yüksek olana göre sıralama yapılacaktır. Alanlarda son sıradaki adayla aynı puanı almış olan adaylar da giriş sınavına girmeye hak kazanır.

Sınava Başvuru ve Başvuru Belgeleri

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Başkanlığı’nın açmış olduğu giriş sınavına katılmak isteyen adaylar öncelikle kariyer.btk.gov.tr adresinde ki başvuru formunu doldurarak internet ortamından göndermeleri gerekmektedir.

Ayrıca başvuru formunun çıktısının fotoğraflı ve imzalı sureti, mezuniyet belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği ya da Yükseköğrenim diploması, KPSS sonuç belgesi

ile başvurularını kurumun adresine posta ya da şahsen götürmeleri gerekmektedir.

Evrakların 15 – 23 Kasım 2018 tarihleri arasında mesai saatleri içinde Eskişehir Yolu 10. Km. No: 276 Çankaya/ANKARA adresine iletilmesi gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurularda, belgelerin Kuruma en geç son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar ulaşması gerekmektedir. Kurum postadaki gecikmeleri dikkate almaz.

Diğer Şartlar

– Yurt dışından mezun olan adayların, diploma denkliğinin Yükseköğretim Kurulunca kabul edildiğine dair belgenin aslını veya kurumca onaylı örneği de başvuru belgelerine eklenmelidir.

– Başvuru da adaylardan istenen belgelerin asılları ibraz etmeleri gerekmektedir.

– Posta ile başvuru yapacak adaylar, belgelerin noter onaylı suretleri ile başvuruda bulunabilirler.

– Belgelerinin asıllarıyla başvuru yapan adaylar, belgelerin asıllarını geri talep ederlerse, ilgili evrakların fotokopilerini Kurum tasdik eder ve asılları adaya iade edilir.

Bu yazı 238 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun