Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir Projesi İçin Kurulan Dijital Platform Tanıtıldı

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’ de hizmet veren öğretmenlerin eğitim ve öğretim alanındaki proje, fikir ve önerilerini, Bakanlığa doğrudan iletebilmeleri için kurulan “Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir” projesini, 26 Eylül’de tanıttı. Bakanlık tarafından oluşturulan platformda, öğretmenlerin görüş, düşünce, öneri ve projelerini alacağı emekli öğretmenler de karar ve yönetim süreçlerine dâhil edecek. 2023 eğitim ve öğretim vizyonunun temellerine okullardaki emek, tecrübe ve alın terinin yön vermesini amaçlıyor. Platforma, devlet okullarında görev yapan öğretmenler MEBBİS sisteminden, özel okullarda görev yapan öğretmenler ise “e-Okul” üzerinden her türlü fikir, proje ve önerilerini paylaşabiliyor.

Bakan Ziya Selçuk, “birmilyonfikir.meb.gov.tr” Platformunu Emekli Öğretmenlerinde Kullanabilmesi İçin Talimat Verdi

Bakan Ziya Selçuk’un talimatıyla öğretmenlere yönelik oluşturulan bu platform emektar öğretmenlerin de kullanımına açıldı. Bakanlık böylece eğitim politikalarının karar ve yönetim süreçinde emekli öğretmenlerin de görüş, düşünce, öneri ve projelerini değerlendirecek.

Farklı bölgelere de fakat aynı projeleri olan öğretmenler de yine bu platformda buluşup, projelerin geliştirmek için birlikte ekip oluşturabilecek. Sunulan projelen yine bakanlık bünyesindeki uzmanlar tarafından değerlendirilecek ve platform üzerinden takip edilebilecek.

​​​​Öğretmenlerin projelerine alanında tanınmış ve uzman isimler de tecrübe paylaşımlarıyla destek verebilecek.

Ayrıca Türkiye’de bulunan girişimcilik merkezlerinden, sivil toplum kuruluşlarından, özel sektörden, üniversitelerden fikir ve proje geliştirme konusunda destekler alınacak.

Bu yazı 251 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun