Danıştay Başkanlığı Sözleşmeli Destek Personeli Alımı Yapacak

Paylaş
 

Danıştay Başkanlığı açmış olduğu ilanla birlikte kendi başkanlık bünyesindeki açık olan memur personelleri için sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. 13 Ekim tarihli olan duyuruya göre Danıştay Başkanlığı bünyesinde görev yapmak isteyen personellerin Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak olan sözlü ve uygulamalı sınava katılmaları gerekiyor. Sınavda başarılı olanlara kadro verilecek.

Hangi Kadrolarda Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak?

Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak olan sözleşmeli personel alımında 17 kişilik bir kadro açılmış durumda. Buna göre Danıştay Başkanlığı bünyesinde görev yapacak olan sözleşmeli personelin çalışacak oldukları sınıflar aşçı, garson ve bahçıvan pozisyonu olacak. 2104 lira 99 kuruş maaş verilecek.

Sözleşmeli Personellerde Aranacak Nitelikler

Danıştay Başkanlığı bünyesinde açılacak olan kadrolara alınması planlanan sözleşmeli personellerin 657 sayılı devlet memurları kanununun 48. maddesindeki bütün hükümleri taşıması gerekiyor. Ayrıca 2018 yılı Ocak ayı itibariyle 35 yaşını kesinlikle aşmamış olmaları şartı bulunuyor. Bununla birlikte 2016 yılında yapılmış olan kamu personeli seçme sınavında lise mezunları için belirlenen sınav türünde en az 60 puan alma şartı da şartname içerisinde yer alıyor. Ayrıca personel alımlarında yapılmakta olan güvenlik soruşturmasından da olumlu puan alınması gerekiyor. Danıştay Başkanlığı bünyesindeki destek personeli alımı 23 Ekim 2017 tarihinde başlayıp 27 Ekim 2017 tarihine kadar başvurular sürecek. Adayların internet sitesinden indirdikleri formu doldurup imzalı ve fotoğraflı bir şekilde şahsen Ankara’daki Danıştay Başkanlığı adresine sunmaları gerekiyor.

Bu yazı 694 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun