Destici’den Kanun Teklifi: Özel Güvenlik Görevlileri de Şehitlik ve Gazilik Unvanı Alsın

Paylaş
 

BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici TBMM’de gerçekleşen basın toplantısında asker ve polislere verilen şehitlik ve gazilik unvanlarının en stratejik ve tehlikeli noktalarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine de verilmesi gerektiğine dikkat çekti. Destici bu düşünceleri ile ilgili görüşlerini ”Özel güvenlik görevlilerinin şehitlik ve gazilik unvanı verilmelidir. Biz şehitlik ve gazilik hakkı tanınması, fiili hizmet süresi zammı ve taltif gibi mesleki hakların talep edildiği 6 maddelik teklifi TBMM’ye bugün vereceğiz” dedi. Destici basın toplantısında ayrıca TBMM’ye sunacakları 6 maddelik kanun teklifinin de ayrıntıları hakkında açıklamalarda bulundu ve bazı önemli hususlara dikkat çekti.

Özel Güvenlik Görevlilerinin Özlük Hakları İyileştirilmeli

Özel güvenlik sisteminde sürdürülebilirliğin sağlanması ve dünyaya uyumun gerçekleştirilmesinin önemine değinen Destici özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarında iyileştirilmeye gidilmesi gerektiğini vurguladı. Destici günümüzde ülkenin güvenliği adına önemli görevler icra etmekte olan özel güvenlik görevlilerine en kısa süre içerisinde şehitlik ve gazilik unvanı, fiili hizmet süreleri için zam ve taltif gibi hakların verilmesi ile ilgili maddeleri içeren 6 maddelik kanun tekliflerinin meclis başkanına en kısa sürede sunacaklarını ifade etti. Partilerinin halkın sesi olmaya devam edeceğini vurgulayan Destici basın toplantısında donarak şehit olan askerlere de değindi.

Geçen hafta itibariyle iki askerin Tunceli Nazımiye ilçesinde donarak şehit olduğunu hatırlatan Destici ”Mehmetçiğimiz Tunceli Nazımiye kırsalında şehadet şerbetini içmiştir. Bu yaşanan üzücü olayda ihmal var ise gereğinin yapılacağından kuşku duymuyoruz” dedi. Destici ayrıca bu durumun bir politik bir malzeme haline getirilmesinin doğru olmadığını belirtti. Destici konuşmasında ”Askerimiz politika malzemesi değildir.

Ülkemizin terörle mücadelesini sekteye uğratacak hiç bir söz ve beyan kabul edilemez. Bu tür beyanlardan uzak durulmalıdır. Ülkemizin karşısında sadece alçak PKK ve onun içinde yer alan uzantıları yok. Ayrıca karşımızda ABD, Batı ve siyonistler de var. Bu sebeple bizim PKK ile mücadelemiz demek onlarla da bir taraftan mücadele etmemiz demektir. Biz Büyük Birlik Partisi olarak bu konuda hassasiyetimizi her zaman dile getiriyoruz” dedi.

Bu yazı 386 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun