DHMİ Hava Kontrolörü Alımı Yapacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, asistan – stajyer hava trafik kontrolörü alımı yapacak. Gerekli şartları sağlayan adayları için bir giriş sınavı yapılacak.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Resmi Gazete’de yer alan duyuru ile birlikte taşrada çalışmak üzere görevlendirilecek 106 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü ve 12 Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı yapacak. Başvuru yapacak adayların 2012 yılında yapılan Lisans KPSS sonucuna, KPSSP3 puanının en az 70 olması gerekir. Bunun dışında Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği’nde yer alan diğer şartlar da giriş sınavı şartları arasında sayılacak. Aşağıdaki bağlantıdan söz konusu yönetmeliğe ulaşabilirsiniz;

Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği

 

Hava Kontrolörü olmak için sınava girmek isteyen adayların DHMİ Genel Müdürlüğünden veya web sitesinden edinebilecekleri aday başvuru formunu doldurup 2 Eylül 2013 tarihine kadar DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya posta yoluyla ulaştırması gerekiyor. Sınav sonuçları ise yine DHMİ web sitesinden duyurulacak. Ayrıca posta yolu ile bilgilendirme yapılmayacak.

Bu yazı 907 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun