Dışişleri Bakanlığı’na 30 Memur Alımı Başvuruları Başladı

Paylaş
 

Geçtiğimiz hafta Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan duyurular içerisinde yer alan Dışişleri Bakanlığı için çalışacak olan 30 kişilik kadro için alımlar için başvurular bugün itibariyle başladı. Dışişleri Bakanlığı’nda bulunan 30 kişilik boş kadroya memur alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartını taşıyan bütün adayların yapacak oldukları müracaatlar kurum nezdinde değerlendirildikten sonra adaylara duyuru yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı’nda Hangi Alanlara Memur Alınacak?

Dışişleri Bakanlığı’na alınacak olan 30 kişilik memur kadrosunda bulunanlar Türk dış politikasının oluşturulmasında çeşitli şekillerde görevlendirilip yetkilendirilecek olan, verilen sorumlulukları üstlenecek ve yurt dışında çeşitli şekillerde temsil görevini yerine getirebilecek olan oldukça nitelikli memur sınıfıdır. Yapılan başvurular neticesinde başvurusu kabul edilen adaylar Kasım 18 ile Kasım 19 tarihleri arasında Ankara’daki sınava girmeye hak kazanacaklar.

Memur Alımı Başvuru Şartları Neler?

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde üst sınıf memur olarak istihdam edilecek 30 kişilik kadroya alınacak kişilerde bulunması gereken ilk şart 657 sayılı devlet memurları kanununun 48. maddedeki bütün şartları taşımak olacak. Ayrıca sınavın yapılacağı Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak da aranan şartlar arasında bulunuyor. Belirlenmiş olan ilgili üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak yine memurlar için aranan şartlardan olacak. Son 3 yılda yapılan yabancı dil sınavlarında 1. dil olarak belirlenen sınavdan en az 85 puan almak aranan teknik detaylar arasında bulunuyor.

Bu yazı 691 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun