Diyanet İşleri Başkanlığı Kadro Yolu Açtı

Paylaş
 

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan karala Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosuna yeni 8 bin 489 personel daha geliyor. Resmi Gazete’de bugün itibari ile yayınlanması üzerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’na 8 bin 489 kadro yolu göründü. Birçok meslek dalında alım yapılacak olması yelpazeyi genişletirken 8 bin 489 kişi bu haktan yaralanarak kadro sahibi olacaklar.

Yeni Kadroya Alınacak Kişilerin Meslek Grupları

Bugün itibari ile resmen açıklanan yeni kadrolu personel alımı için Diyanet İşleri Başkanlığı gerekli prosedürleri toparlamaya başladı. Resmi Gazete’de yayınlanırken açılan bu kadrolara yerleştirilecek meslek grupları da açıklandı. 15 Hukuk müşaviri, 40 müfettiş, 20 müfettiş yardımcısı, 10 Musahhih, 20 eğitim uzmanı, 20 Din hizmetleri uzmanı, 140 veri hazırlama ve kontrol işletmeni,10 Avukat, 11 mimar, 50 mühendis, 2 şehir bölge planlayıcısı, 3 astronom, 25 tekniker, 10 teknisyen olarak belirlenmiştir. Diyanete alım yapılacak bu kadrolardaki sayı sabit kalacak ve asla değişiklik yapılmayacağı da ayrıca belirtilmektedir. Yukarıda belirtilen meslek grupları merkez için geçerlidir.

Taşra Teşkilatı İçin Alım Yapılacak Meslek Grupları

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan karara istinaden Resmi Gazete’de yayımlanan yeni kadro alımları için detaylarda bugün itibari ile açıklanmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Taşra teşkilatı kapsamında alınacak meslek grupları; Din Hizmetleri Uzmanı 800, Şube müdürü 650, şef 150, veri hazırlama ve kontrol işletmeni 500, şoför 150, avukat 20, tekniker 143, kütüphaneci 50, murakıp 500, müezzin-kayyım 4450, aşçı 150, hizmetli 200, kaloriferci 150, bekçi 200 olarak belirtilmektedir. Bu kadrolara alım yapılırken gerekli şartlara uyan ve güvenlik soruşturmasından geçen kişiler alınacaktır. Önümüzdeki günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı bu alımların hızlanması için gerekli adımları hemen atarak ihtiyaç duyulan merkezlere ve taşralara göndererek görevlerine başlamalarını sağlayacaklardır.

Açılan Kadrolara Kimler Yerleşebilir?

Diyanet İşleri Başkanlığı’na 8 bin 489 kadro açılmasıyla atanacak meslek grupları da belli oldu. Atanacak meslek dallarının okulundan mezun olma şartı aranmaktadır. Öğrenime göre de atamalar yine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Yeni kadrolar bugün itibari ile kamuoyuyla paylaşıldığı için ilerleyen günlerde personeller yeni görevlerine başlayabilecekler.

Bu yazı 310 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun