Diyanet Mesleki Bilgiler Sınavının Giriş Yerlerine ÖSYM’den Artık Ulaşılabiliyor

Paylaş
 

ÖSYM tarafından düzenlenen ve Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS) için giriş yerleri duyuruldu. 7 Nisan tarihinde gerçekleşecek olan sınav için başvuruda bulunan adayların sınav için giriş yerleri belirlendi. Adaylar bu sınav için gerekli olan giriş belgesini ÖSYM’nin resmi sitesindeki Aday İşlemleri Sistemi aracılığıyla temin edebilecekler.

Sınava Girecek Adayların Sınav Tarihleri

DİB-MBSTS için 2018 senesindeki sınav tarihleri 7 Nisan 2018 olarak açıklanmıştı. Adaylar başvurularını yaparak sınav için gerekli belgeleri temin etmiş ve son olarak sınav için giriş yerlerinin duyuru adımı beklenmeye başlamıştı. Adayların beklediği haber nihayet duyuruldu. Sınav için adaylar ÖSYM’nin resmi sitesine girerek Aday İşlemleri Sisteminin aracılığıyla işlem yapabiliyorlar. T.C. kimlik numarası ve adayların şifreleri sistemden sınava giriş belgesinin alınabilmesi için yeterli oluyor.

Sınav Giriş Belgesindeki Bilgiler

DİB-MBSTS için sınav giriş belgesine ulaşan adaylar sınava girecekleri bölge, bina ve salon gibi bilgilere ulaşabilecekler. Ayrıca bu sınav giriş belgesinde adayın bir fotoğrafı yer alacak. Sınav giriş belgesinin üzerinde adayın bir fotoğrafının olması ise gereklidir. Yazıcı aracılığıyla adaylar belgenin bir kopyasını alabilirler. Belgede fotoğrafın bulunmasına ise dikkat edilmelidir. Siyah-beyaz veya renkli olarak alınabilecek belge kopyasının sınav zamanında adayın yanında bulunması gerekiyor. Sınav giriş belgesinin arka ya da ön yüzünde ÖSYM tarafından girişi sağlanan bilgiler haricinde başka bir resim veya yazı olmamalıdır. Adayların belirlenen sınav binasını sınav gününden önce görmeleri ise önemle belirtiliyor. Sınav giriş belgeleri ÖSYM’nin resmi internet sitesinde adayların bilgi girişinin ardından alınabilecek, bu nedenle adaylara ÖSYM tarafından herhangi bir giriş belgesi yollanmayacaktır.

Adayların Sına’v Gününde Yanlarında Bulunması Gereken Belgeler

Adaylar nüfus cüzdanı, geçerli bir pasaport, pasaportu bulunmayan adayların KKTC vatandaşlığına ait bir kimlik belgesi, Türk vatandaşlığından izin yoluyla ayrılmış olan kişilerin mavi/pembe kart gibi belgeleri yanlarında olması gerekiyor. Bunlar haricindeki hiçbir belge sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu nedenle mesleki kimlik belgesi, sürücü belgesi gibi kartlara sahip adaylar sınava giriş yapamayacaklardır.

Bu yazı 528 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun