DSİ Sözleşmeli 518 Personel Alımı (Lise Mezunu Dahil)

Paylaş
 

DSİ Sözleşmeli 518 Lise Mezunu da olmak üzere personel alımı yapacağını duyurdu. 2016 Kpss puanı ile sınavsız ve mülakatsız personel alımı yapılacağı açıklandı.

DSİ Sözleşmeli 518 Personel Alımı

Devlet Su İşleri tarafından yapılan açıklamaya göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere 435 adet Mühendis, 6 Biyolog, 3 Tekniker ve 74 adet Büro Personeli olmak üzere toplam 518 adet sözleşmeli pozisyona “28/6/1978 tarih ve 16330 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara dair 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı” çerçevesinde Kurumumuzca yazılı ve sözlü sınav yapılmadan 2016 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle yerleştirme yapılacağı duyuruldu.

Atama yapılacak kadro ve illeri aşağıdaki görsellerden takip edebilir ve detaylı bilgi için devlet su işlerinin resmi internet sayfasından bilgi alabilirsiniz.

 

 

2017 Dsi Sözleşmeli Personel Alımı

Dsi Personel alım başvuruları için aşağıdaki şartlara uygun olmanız gerekiyor;

1) T.C. vatandaşı olmak.

2) Yukarıda her bir kadro için belirlenen öğrenim şartını taşımak.

3) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

4) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4 üncü ve 5 inci alt bentlerinde yer alan “Kamu haklarından mahrum bulunmamak.” ve “Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.” şartlarını haiz olmak.

5) Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmamak.

6) Lisans mezunları için, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

7) Ön lisans mezunları için, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP93 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

8) Lise ve dengi okul mezunları için, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP94 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

9) Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.

10) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

 

Başvuru yapmak yada bilgi almak için aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü/Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı

Devlet Mahallesi, İnönü Bulvarı No: 16 Çankaya / ANKARA/ TÜRKİYE – 06100

Telefon: +90 312 454 4820 / 4845

Dsi başvurularının değerlendirilmesi ve yerleştirme aşamasında aşağıdaki bilgiler esas alınacaktır.

1) Başvuru süresi içerisinde başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adaylar, başvuru süresi bittikten sonra 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanları esas alınmak suretiyle en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır.

2) İlan edilen pozisyon sayısı kadar belirlenen aday listesi DSİ resmi internet sitesinde duyurular kısmında 20 Ekim 2017 tarihinde ilan edilecektir. Adayların e-posta adresine bildirimde bulunulacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2017 Dsi sözleşmeli personel alımları için yukarıda yer alan bilgilere göre başvuru yapabilirsiniz.

Bu yazı 802 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun