Düşük KPSS’li İlanlar

Paylaş
 

Düşük KPSS’li ilanlar. KPSS memur olmak ve devlet kurumlarında çalışmak isteyen her aday için olmazsa olmaz seviyesinde bir sınavdır. Belli puanlama ve kriterler ışığında açıklanan sonuçlara göre ilan edilen kadrolarda belli şartlar aranır. Bunun için de açılan ilanların şartları temel alınır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan TİSKİ Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere mamur alımı yapılacağı duyuruldu. KPSS şartlarına bakıldığında ise 50 puan gibi taban puanların olması başvuranların sayısını ve şansını artırma yönünde oldukça önemli görüldü.

İlan Şartları

Alınacak olan memur sayısının 51 olması da beklenmeyen bir rakam olmasından dolayı oldukça dikkat çekerken ilanda göze çarpan farklı detaylar da bulundu. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu çerçevesinde yapılacak olan alımda aranan tek şart sadece KPSS’ye girmiş olmak olarak açıklandı. Başvuranlar arasında yapılacak olan sıralama en yüksekten en düşüğe doğru olmak şartı ile gerçekleştirileceğinden dolayı alınacak rakamın 5 katına kadar adayın sözlü mülakata çağırılacağı da açıklamalara eklendi.

Yapılacak alımlarla alakalı olarak unvanlar da çeşitli şekilde dağılım gösterdiler. 14 mühendis, 2 kimyager, 5 tekniker, 8 teknisyen, 20 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, memur olarak açıklanan toplam 51 personel unvanı ilana eklendi. Başvuran kişilerin en az lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından seçileceği de yine şartlar arasına eklendi.

Genel şartlara bakıldığında ise devlet memurları kanununa göre taşınması zorunlu olan şartların yine geçerli olduğu göze çarptı. Türk vatandaşı olmak, kamu hakları konusunda herhangi bir kısıtlaması olmamak, bir yıldan fazla süre hapis yatmamış olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, başvuru şartlarını tamamlamış olmak, KPSS’den taban puan almış olmak, daha önce bir kamu kurumunda çalışmış olması halinde disiplin ve ahlaki nedenlerden dolayı atılmamış olmak olarak bahsedilen genel şartları da adayların taşıması gereken şartlar arasında yer aldı.

Başvurular 06.12 – 12.12.2018 tarihleri arasında yapılacak olup, TİSKİ’ye teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik belgeler olması halinde başvurular geçerli olmayacaktır. Adayların doldurması gereken başvuru formunun da web sitesinden temin edilmesi gerektiği açıklamalara özellikle eklendi.

Bu yazı 189 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun