Eğitim Sistemine İlişkin Bakandan Açıklama

Paylaş
 

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına istinaden TRT ekranlarına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitim sistemine ilişkin çarpısı açıklamalar yaptı. Özellikle toplumun eğitim sistemine ilişkin beklentilerine değinen Selçuk, yükseköğretim alanında köklü yenilik ve değişikliklere gidileceği haberini verdi. Ayrıca velilerin öğretmenlerden kaynaklı şikâyetlerini en aza indirmek için çalışacaklarının da haberini veren Bakan Selçuk, öğretmen okuluna benzer bir sistem ile öğretmenlerin işe daha hızlı hazırlanmasının sağlanacağını iletti.

Eğitim Sisteminde Köklü Değişiklikler Yapılacak

İkamete göre yerleşimin söz konusu olduğu porno seyret
ortaokul sisteminde yaklaşık 3 bin çocuğun açıkta kaldığına da değinen Bakan Selçuk, bu 3 bin çocuk için genelge yayınladıklarını da sözlerine ekledi. Mesleki eğitime ayrıca yoğunlaşacaklarını da ileten Bakan, eğitim sistemindeki inşaları sayesinde dünya düzeyinde reformlar oluşturacaklarını da ifade etti.

Karma Eğitim Kalkmayacak

Bir süredir sosyal medyanın gündeminde olan karma eğitimin kalkacağı haberi üzerine Bakan açıklama yaptı. Karma eğitimin kalkacağına ilişkin hiçbir çalışmalarının olmadığını ve çocukları geleceğe hazırlamanın asıl gaye olduğunu ifade etti. Ancak ikili eğitim konusunda bir hedefleri olduğunu dile getiren Selçuk, ‘ikili eğitimi kaldıracağız’ şeklinde konuştu.

Öğretmen Adaylarına Müjde Verdi

Atamayı bekleyen öğretmen adaylarına da müjdeli haberi veren Bakan Selçuk, aralık sonunda 20 bin öğretmen daha atayacakları müjdesini verdi. Meclis açıldığında net tarihin belli olacağını da sözlerine ekledi.

Bu yazı 297 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun