Eğitime Tam Gün Olarak Devam Eden İller

Paylaş
 

Türkiye eğitim konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Değişen sınav sistemlerinin yanı sıra ülke genelindeki bazı illerde eğitim süresi de değişti. Buna göre Milli Eğitim Kurumuna bağlı 14 ildeki okullarda artık eğitim tam gün olarak gerçekleştirilecek. Alınan bu karar Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden açıklandı. Buna göre artık 14 ildeki okullarda tam gün eğitim yapılacak.

Hangi İllerde Tam Gün Eğitim Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden açıklanan bilgilere göre Nevşehir, Tunceli, Ardahan, Bartın, Erzincan, Karaman, Burdur, Artvin, Kırıkkale, Bolu, Bilecik, Sinop, Gümüşhane ve Bayburt’ta eğitime artık tam gün olarak devam edilecek.

Neden Tam Gün Eğitime Geçildi?

Eğitim sisteminde bir sorun olduğu gibi yarım gün eğitim süresinde de öğrenciler belli sıkıntılar ile karşılaşıyordu. Yarım gün eğitimde bir grup sabah gelirken diğer grup öğlende okula geliyordu. 2 grup öğrencileri aynı sınıfta dönüşümlü olarak ders yapıyordu. Bu durumda sınıfların hijyen bakımından sağlıklı olmamasına neden oluyordu. Bunun dışında yarım gün eğitimde öğrenciler sabah karanlıkta okula gelmek, akşam karanlıkta okuldan ayrılmak zorunda kalıyordu. Bu durum öğrenciler üzerinde ister istemez olumsuz durumlar meydana getiriyordu. Hem bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak hem de öğrencilerin tam gün okulda kalarak okulda düzenlenen çeşitli etkinliklerde görev almasını sağlayarak onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak için böyle bir sistemin uygulanmasına karar verildi.

Bu yazı 247 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun