Ek Yerleştirme Tercihi İçin Bugün Son Gün

Ek yerleştirmeye başvuracak üniversite adayları için bugün son gün. Adaylar 23.59’a kadar tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek. Ek yerleştirme için açılan kontenjan sayısı ise 238.217

ÖSYM de bu konuda bir duyuru yayımladı. İşte o duyurunun tam metni;

DUYURU
(30 Eylül 2013)

2013-ÖSYS: Ek Yerleştirme Tercih İşlemleri

25 Eylül 2013 tarihinde başlayan 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme için tercih işlemleri, 30 Eylül 2013 tarihinde sona erecektir.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır. İnternet kullanımında deneyimli olmayan ya da yanlış yapmaktan çekinen adayların Başvuru Merkezlerini kullanmaları önerilmektedir. Başvuru Merkezleri resmi iş saatleri arasında başvuru alacaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru    30 Eylül 2013 saat 23.59’a kadar yapılabilecektir. Tercih işlemini bir Başvuru Merkezinden yapmak isteyen adaylar, tercih bildirim işleminin son günü olan 30 Eylül 2013 tarihinde Başvuru Merkezlerinde oluşabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurmalıdır.

Tercih gönderme süresi uzatılmayacaktır. Bu nedenle adayların, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla göndereceklerse süresi içinde bir Başvuru Merkezine gitmeleri; tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak yapacakların ise“Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir.” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan Tercih Listesinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekmektedir.

Tercih işlemlerini tamamlayan tüm adayların tercih bilgilerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercih süresi içinde kontrol etmeleri ve yerleştirme işleminin diğer aşamalarında gerekebileceğinden yazıcıdan tercih kayıt bilgilerinin bir dökümünü alarak saklamaları önemle hatırlatılır.

2013-ÖSYS adaylarına ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bu yazı 838 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun