Ekonomi Bakanlığı 30 Memur Alımı Yapıyor

Paylaş
 

Ekonomi Bakanlığı geçen haftalarda yapmış olduğu 30 kişilik boş kadroya memur alımı ile ilgili başvurular bugün başlıyor. Devlet Personel Başkanlığı bünyesinde yapılmış olan duyurular içerisinde yer alan ve Ekonomi Bakanlığı bünyesinde çalışacak 30 kişilik kadro ile ilgili duyuru Ekim ayının ilk haftasında sitede yer almıştı. Eksik olan kadroların tamamlanması için yapılan çalışma kapsamında 30 kişilik memur alımı gerçekleştirilecek.

Ekonomi Bakanlığı 30 Memur Alımı Yapıyor

Hangi Kadrolara 30 Kişilik Alım Yapılacak?

Ekonomi Bakanlığı bünyesinde çalışmak için alınacak olan 30 kişilik kadro dış ticaret uzman yardımcısı sınıfında olacak. Oldukça önemli olan üst seviye memuriyet için başvurular bugün başladı. Başvurular neticesinde memuriyeti onaylanmış olan memurlar dış ticaret uzmanı sıfatıyla Ekonomi Bakanlığı bünyesindeki yürütülen bütün hizmetlerden sorumlu olacaklar. Dış ticaret uzmanları atandıktan sonra Ekonomi Bakanlığı bünyesinde merkez teşkilatında çalışacaklar. Ayrıca bazı memurların yurtdışı teşkilatında da görev yapması bekleniyor. Bununla birlikte 30 kişilik kadronun detaylı dağılımı şu şekilde olacak: Kamu yönetimine 4 memur, endüstri mühendisliğine 4 memur, hukuk işlerine 4, işletme uygulamalarına 4, İktisat alanında 8 ve uluslararası ilişkiler bölümüne 6 memur alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Bugün başlamış olan başvurular 6 Kasım 2017 tarihinde Ekonomi Bakanlığı resmi internet sayfasında başvuru sonuçları kısmında duyurulacak. Duyuruda ismi yer alan adaylar 18 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da sınava girme hakkına sahip olacaklar.

Bu yazı 703 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun