Emniyet Genel Müdürlüğü Duyuru Yaptı | ÖSYM Kılavuzu
 

Emniyet Genel Müdürlüğü Duyuru Yaptı

Paylaş
 

Bu sabah saatlerinde gelen bir habere göre Emniyet Genel Müdürlüğü 7 şehirde alım yapacağını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, İŞKUR Genel Müdürlüğü işbirliğiyle Türkiye genelinde 7 ilde personel alımı yapıyor. 7 farklı şehirde müdürlüklere ve polis evlerine personel alınacağı duyuruldu. Detaylar ve şartlar haberimiz içeriğinde yer alıyor.

İş Arayan Kişilere Müjdeli Haber

Emniyet Genel Müdürlüğü İŞKUR resmi web sitesinde duyurulan ilanla personel alımı yapacağını bildirdi. Alım yapılacak kadrolar İŞKUR internet sitesi üzerinden açıklandı. Aşçı yardımcısı, garson, ızgara ustası, oda görevlisi, kat görevlisi, bulaşıkçı, beden işçisi, temizlik görevlisi gibi konularda personel alınacağı duyurusu iş arayan kişileri sevindirdi.

Türkiye İş Kurumu ve Emniyet aracılığıyla duyurulan ilanlarda kamu personeli alımlarının ilkokul mezunu adaylar arasından yapılacağı konusu yer aldı. İlkokul ve lise mezunu personel alımları için yayımlanan ilanda KPSS puan şartı aranmazken, lisans ve ön lisans mezunu kadroları için başvuru yapacak olan adaylarda 60 KPSS puan şartı aranıyor. KPSS puanı ile alım yapılacak olan kadrolara puan sıralamasına göre aday davet edilecek. Lise ve ilkokul mezunu kadrolara ise çekiliş sonucu ile alım yapılacak.

Başvuru şartları ise Türk vatandaşı olma, 18 yaşından büyük olma, askerliğini tamamlamış olma, kamu haklarından mahrum olmama olarak belirlendi.

Türk Ceza Kanununun 53’üncü hükmünde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasti olarak işlenen bir suçtan dolayı bir yıl ve üzeri hapis cezası, affa uğramış olsa bile devlete karşı işlenmiş suçlar, Anayasal düzene uymayan suçlar, para kaçırma, irtikâp, rüşvet alma, rüşvet verme, hırsızlık, gasp, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından ceza almamak gerekiyor.

Bunların yanı sıra herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık almamak gerekiyor. 657 DMK’nın 53’üncü maddesi hükümleri gizli kalmak şartıyla görevine devam edebilmesine engel olabilecek akıl sağlığı sorunları bulunmama, yapılacak arşiv ve soruşturma konusunda olumlu sonuç alma başvuracak adaylarda aranan şartlar arasında yer alıyor.

Bu yazı 76 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
  • YORUM
yorum ikonu
2019-09-29 19:51:47
yorum ikonu
2019-08-26 00:26:00
yorum ikonu
2019-08-19 15:36:02