Engelli Personel Alım Kılavuzu

Paylaş
 

2018 /2 EKKPSS Tercih Kılavuzu yayınlandı. Kılavuza göre 2504 Engelli Memur alımı yapılacak. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayınlanan duyuruda EKKPSS tercihlerini başladığı bildirildi. Yayımlanan kılavuza göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmek isteyen adaylar tercih yapacaklar.

Engelli Memur Alımları Hakkındaki Yönetmelik ve Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ile Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ÖSYM Başkanlığı arasında imzalanan protokol hükümlerine göre ÖSYM tarafında yapılan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları göz önünde bulundurularak kura çekmek suretiyle kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan boş kadrolara atama yapılacaktır. Adayların kılavuzda yer alan kadrolarda tercih yapabilmeleri için 2016 ve 2018 yıllarında yapılan EKPSS’ye girmiş olmaları ve yapılacak olan kura çekimi için başvuru yapmış olmaları gerekmektedir. Adaylar 29 Kasım – 07 Aralık 2018 tarihleri arasında tercihlerini İnternet aracılığı ile ÖSYM Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir. 07 Aralık 2018 günü saat:23:59’da İnternet tercih gönderme işlemleri son bulacaktır. Adayların tercih yapmadan önce tercih kılavuzunu incelemeleri gerekmektedir.

Tercih İçin Genel Bilgiler

1) Ortaokul, İlkokul ve İlköğretim Mezunu olan adaylar Tablo 1’den tercih yapabileceklerdir.

2) Orta öğretim Mezunlarının Tercih edebilecekleri kadrolar Tablo 2’de yer almaktadır.

3) Ön Lisans Mezunları Tablo 3’ten tercih yapabileceklerdir.

4) Tablo 4’te Lisans Mezunlarına ait Tercih Kadroları yer almaktadır.

Adayların Dikkat Etmesi Gereken Koşullar

Adayların tercih işlemini tamamlamadan önce tercih etmek istediği kadronun özel ve genel koşullarını dikkatli bir şekilde incelemelidir. Koşulların taşımadıkları kadrolara tercih yapmamalıdırlar. Adayların hatalı tercih yapmaları durumunda yerleştirildikleri kurumlar tarafından yapılmayacaktır. Adayların mağdur olmamaları ve başka adayları da mağdur etmemeleri açısından yapmış oldukları tercihleri ÖSYM’ye göndermeden önce tercih etmiş oldukları yerlerin kendi durumlarına uygun olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Adaylarda Aranan Özel Koşullar:

1) Dilekçe

2) Mezun olunan Orta öğretimin Alan ve dalı

3) Mezun olunan Ön Lisans Programı

4) Mezun olunan Lisans Programı

5) Mezunlar için belirtilen nitelik kodlarına bakılması

Bu yazı 276 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun