Ensar Vakfından ‘Sabır’ Yarışması

Paylaş
 

Dinci yandaşlardan kabul edilen Ensar Vakfı’na ayrıcalıklar sürüyor. Ensar Vakfı geçtiğimiz günlerde, Karaman’daki kaçak misafirhane evlerinde barınan erkek çocuklarına cinsel istismar yapıldığı skandalıyla gündeme gelmişti. Olayın birçok kanıtı bulunmuş ve bunun üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, ”Bir kereden bir şey olmaz.” diyerek, skandalı yeni bir boyuta taşımıştı. Türkiye bu olayı olumsuz karşılamış fakat devlet tarafından herhangi bir yaptırım söz konusu olmamıştı. Ensar Vakfı Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde ‘sabır’ konulu bir yarışma düzenleyerek yeniden gündeme gelmeyi başarmıştır.

‘Sabır’ Konulu Yarışma

Bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan ‘Türkiye Değer Ödülleri’ etkinliğinin Ensar Vakfı’na verildiğini açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, bir kez daha tepki çekmiştir. Bu tepkilerin en büyük nedeni cinsel istismara göz yuman Ensar Vakfı’nın etkinliğe ev sahipliği yapacak olmasıdır. Tüm bunların yanı sıra, etkinliğin tüm giderleri Ensar Vakfı tarafından ödenecek olup, ödül töreninin sponsorluğunu ve proje ortaklığını İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Değerler Eğitimi Merkezi üstlenmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı tüm okullara bilgilendirilme yapılması talimatını vermiştir. Verilen talimat doğrultusunda okullarda yapılacak olan bilgilendirmeler okul yönetiminin yapacağı duyurularla yön bulacaktır.

Yarışma Detayları

Ödül töreni düzenlenecek olan yarışmanın tüm detayları ortaya çıkmıştır. Yarışmanın amacının tüm değerlerimizi yaşatmak olduğu belirtilirken, okul konseyleri tarafından yarışmaya gönderilen aday öğrencilerin değerlendirmesini Ensar Vakfı yapacaktır. Okul konseylerinde, okul idaresi başkanı, sınıf öğretmeni, rehber öğretmen, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni bulunacaktır. Yarışmaya gönderilmesi amaçlanan öğrencilerin, örnek davranışları, disiplini, ayırt edici özellikleri, çevresine karşı tutumu gibi karakter ve davranışları değerlendirmede büyük rol oynayacaktır. Ayrıca öğrencilerden resim, şiir, hikaye, şarkı, kısa film gibi öğretici dallarda ‘sabır’ temasını işlemesi istenecek. Okul ve öğrenci seçimi gibi organizasyonlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülürken, kazanan öğrencilerin ödül miktarları, konaklama ve yol giderleri de Ensar Vakfı tarafından karşılanacaktır. Türkiye bazından değerlendirilmeye alınan ve yarışmayı kazanan öğrencilere verilecek olan ödüller, birinciye 6 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 4 bin TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca ‘Ensar Bursu’ kazanan öğrencinin öğretmenine de 4 bin TL ödeneceği belirtildi.

Bu yazı 643 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun