Erzurum Teknik Üniversitesi 4 Akademik Personel Alacak

Paylaş
 

Erzurum Teknik Üniversitesi devlet personel ilanlarının yayınlandığı resmi site olan Devlet Personel Başkanlığı’nın sitesinden duyurduğu ilan ile 4 adet akademik personel alımı yapacağını duyurdu. Erzurum Teknik Üniversitesi rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada ilanı verilen boş kadrolar için başvuracak olan adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’una uygun olması, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri karşılaması ve “Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi” şartlarını yerine getirmesi halinde başvurularının alınacağını bildirdi.

Profesör Kadroları İçin

Profesör kadrolarına başvuracak olan adayların 2547 sayılı Kanun da yer alan 26. maddeleri taşıması gerektiği belirtilmiştir. Başvuru yapacak olan adayların başvurularını özgeçmişleri ve gerekli belgeleri ile birlikte Rektörlük Personel Daire başkanlığına iletmeleri gerekmektedir. Bu gerekli belgeler arasında kongre ve konferans tebliğleri, bilimsel yayınları, eğitim öğretim faaliyetleri, sanat eserleri, aldıkları bilimsel atıfları, sürdürdükleri veya biten doktora çalışmaları ve yüksek lisans çalışmalarını 6 adet dosya şeklinde sunmaları istenmektedir. Aynı zamanda eğitim durumlarını gösterir belgeleri de noter onaylı olarak iletmeleri yapılan açıklamada belirtilmiştir. Profesörlük kadrosu için açılan tek kadro Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde yer almaktadır.

Dr. Öğretim Üyesi Başvuruları İçin

Bu kadroya başvuracak olan adayların ise özellikle yabancı dil sınavından en az 60 puan almış olması gerekmektedir. Eğer çalışma dilleri İngilizceden farklı bir dil gerektiriyorsa o dilde olan başarıyı da üniversite kabul etmektedir. Aynı şekilde başvuru yapacak olan adayların profesörlük başvurusunda olduğu gibi eğitim durumlarını gösterir belgeleri noter onaylı olarak iletmeleri, bilimsel yayınları ve çalışmalarını kapsayan aynı zamanda çalıştıkları sanat yada bilim dalında olan uzmanlık belgeleri ile beraber kapsamlı bir dosyayı dört nüsha şeklinde ilan edilen birime başvurmaları gerekmektedir. Buna ek olarak özgeçmiş de her dosyanın içinde bulunması gerektiği yapılan duyuruda belirtilmiştir. Açılan 3 adet kadronun ikisi edebiyat fakültesinde birisi de fen fakültesinde yer almaktadır. Fen fakültesinde moleküler biyoloji ve genetik, edebiyat fakültesinde ise Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ile Tarih bölümlerinde akademisyen başvuruları kabul edilmektedir.

Bu yazı 259 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun