Geleceğin Devlet Okulu

Paylaş
 

Dünyanın dijitalleşmeye başladı bu yüzyılda, eğitim de bu çağa ayak uydurmaya ve gelecek nesillere yetişmeye çalışıyor. Çağın gerekliliklerine ayak uydurmak için hayata geçen pek çok proje eğitime yenilikler sunuyor. Başarılı projelerden bir tanesi de İstanbul Çekmeköy’de eğitim veren Rahmi Mihriban Bedestenci İlkokulu öğrencileri tarafından hayata geçirildi. Projenin adı “Haydi Geleceğin Okulunu Birlikte Kuralım”, işe bu proje hem eğitiyor hem de öğrenirken eğlendiriyor. Bu projelerin en büyük amacı, öğrencilerin gelişen teknoloji ile beraber kendini yenilemesi ve üretim sürecine okul çağlarından itibaren katkıda bulunması

Yeniliğe Hazırlanmak İçin

“Haydi Geleceğin Okulunu Birlikte Kuralım” projesi, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından merkeze ulaştırılan 3 bin 500 farklı proje arasından seçilerek destek alma hakkı kazanan bir proje. Bu projede, 6 öğretmenden oluşan Okul Gelişim Ekibi, İspanya Barselona’da gerçekleşen ve 1 hafta süren kodlama, eğitimde teknolojinin kullanımı ve tablet bilgisayarların öğrenim sürecine entegrasyonu programına katıldı. Öğretmenler ekibi daha sonra burada edindiği bilgi ve deneyimleri kendi okulunda uygulamaya başladı. Rahmi Mihriban Bedestenci İlkokulu’nda her sınıfın kendi düzeyine göre haftada bir saat süren kodlama dersi veriliyor. Okulun yönetim kadrosu, toplam 12 ay sürecek olan projedeki teknolojik tabanlı eğitim çalışmalarıyla, okulu dijital dönüşüme hazır hale getirmeyi ve yeni eğitim-öğretim dönemde tüm sınıflarda tablet ile ders uygulamayı planlıyor.

Öğrencilerin uygulamalı olarak dijital dünyaya ve yeni eğitim sistemlerine hazırlandı bu projeler, okullarına olduğu kadar ülkelerine de faydalı insanlar olmalarını sağlıyor. Üreten ve büyüyen Türkiye’nin gençleri, yeni nesli, çağı yakından takip ederek ileri eğitim veren ülkelerin seviyesine ulaşmak için büyük adımlar atmış oluyor. Yeni projeler ve farklı görme biçimleri ile, daha iyi eğitim mümkün.

Bu yazı 450 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun