Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 24 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Paylaş
 

2016 yılı KPSS puanlarıyla, 24 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyuran Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı; kadrolara ilişkin detayları, resmi internet sitesinden duyurdu. Toplamda 24 kişilik kontenjanın bulunduğu sözleşmeli kadrolarda, 10 kişilik kadro çözümleyici, 8 kişilik kadro programcı, 6 kişilik kadro mühendis olarak ayrıldı. Başvuruya ilişkin diğer şartların, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı resmi sitesinden paylaşıldığı ilanda; puan barajı ise, 50 olarak belirlendi.

Sadece Lisans Mezunu Adaylar Başvuru Yapabilecek

Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı alım ilanlarından sonra, memur adaylarının sabırsızlıkla bekledikleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı boş kadrolarında; programcı ve çözümleyici olarak başvuru yapacak adayların, KPSS’den en az 50, YDS’den en az 60 puan almış olmaları gerektiği başvuru şartlarına eklendi. Mühendis kadroları için, YDS şartı aranmayan başvuru şartlarında; adayların KPSS P3 puanlarının 50 ve üzerinde olması, kadrolara ilişkin önemli bir detay olarak göze çarptı. Sadece lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği sözleşmeli kadrolarda; önlisans ve lise mezunu adaylar için kadrolar açılmaması, lise ve ön lisans mezunu adayların hayal kırıklığına uğramalarına sebep oldu.

Başvuru Tarihlerine Dikkat

Kadro sayısının azlığı nedeniyle, adaylara 11 günlük süre tanınan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı son alım ilanında; ilk başvuru tarihi 14 Haziran, son başvuru tarihi ise 29 Haziran olarak belirlendi. Başvuruların, bireysel olarak yapılması şartı aranan ilanda; adayların posta yoluyla başvuruda bulunamayacak olmaları, farklı kesimler tarafından eleştirildi. Mülakata çağrılacak aday sayısının ve atamaya ilişkin ek şartların, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sayfasından duyurulacağı bilgisi paylaşılan son alım ilanında; adayların alacakları ücretlerin ise, atama tamamlandıktan sonra belli olması bekleniyor.

Bu yazı 422 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun