Göç İdaresi İl Uzman yardımcısı Alımı İçin Düğmeye Bastı

Paylaş
 

Göç İdaresi Başkanlığı bugün itibari ile bir duyuru yayımladı. Bu duyuruya göre İl göç uzman yardımcıları alınacak. Göç İl Müdürlüğü’nün resmi internet sayfasından başvuru tarihleri, gerekli şart ve evraklar açıkça belirtilmiştir. Bu istihdam için sınav yapılacağı ve sınav sonucuna göre şartları kabul edilen adayların yeni görevlerine başlatılacağı ise gelen bilgiler arasındadır.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre İl göç uzmanı alımı resmi olarak başlatılmıştır. Başvuru şartları uyan adaylar sınav için 26 Kasım 2018 tarihinden 07 Aralık 2018 tarihinde kadar yapmaları gerekecek. Adaylar giriş sınav başvurularını yapmak için Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma merkezi tarafından posta yoluyla ya da elden olarak teslim etmeleri gerekir. Adaylara başvurmaları için verilen form eksiksiz şekilde doldurularak imzalı ve bir adet fotoğrafla ilgili adrese göndermeleri istenecektir. Başvuru yaparken adaylar https://aybu.edu.tr/gpm/ adresinden istenilen bilgileri forma girerek başvuru kaydı oluşturabilirler. Tüm bu işlemler 07 Aralık 2018 Cuma günü saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir. Posta ile gönderilen evrakların tarihine bakılarak işleme alınacaktır.

Tüm başvuruları alınan adayların 14 Aralık 2018 tarihine kadar açık listesi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sınava girmek için hak kazananlar ise 17 Aralık 2018 Pazartesi’den 21 Aralık 2018 Cuma günü saat 17:00’ye kadar sınav ücreti olan 85,00 TL’yi Halkbank-Ankara merkez şubesinin açtığı hesaba TR530001200919400006000155 nolu IBAN a TC kimlik numaraları, isim ve soy isimleri ile birlikte yatırmaları istenecektir.

Başvuru Şartları

  • Göç İdaresi Başkanlığının il göç uzmanlığı kadrosu için başvuru yapmak isteyen adaylardan bazı şartlar istenmektedir. Belirtilen şartlara uyan her aday sınava girme hakkına sahip olacaktır.
  • En az 4 yıllık fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak.
  • Yükseköğretim kurulunca yapılan yurt içi ve yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından en az birini bitirmiş olmak şartı aranır.
  • 35 Yaşını doldurmamış olmak. Edilen bilgiye göre 01.01.1983 ve daha sonra doğmuş olanlara bu görev için başvuru yapabilirler)
  • Lisans düzeyinde yapılan KPSS sınavından 80 puan ve üzeri almak
Bu yazı 386 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun