Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na 425 Memur Alınacak

Paylaş
 

16 Ekim 2017 Tarihi itibari ile Devlet Personel Genel başkanlığının yapmış olduğu duyuruya göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere memur alımı gerçekleştirecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın açmış olduğu ilana göre toplam 425 kişilik eksik olan kadrolara memur alımı yapılacak.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde çalışacak olan 425 kişilik memur kadrosunun dağılımı da belli oldu. Buna göre alınacak olan memurların 300’ü muhafaza memuru olarak görev yapacak. 50’si düz memur olurken 25 kişilik Avukat kadrosuna da memur alımı gerçekleştirilecek. Tüketici Hakem Heyeti raportörü olarak da 50 kişilik memur alımı yapılacak.

Memur Alımında Hangi Şartlar Geçerli Olacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan 425 kişilik memur alımı için 657 sayılı devlet memurları kanununun 48. maddesindeki bütün şartları adayların taşıması isteniyor. Ayrıca 2016 yılında yapılmış olan kamu personeli seçme sınavından da en az 70 puan alma şartı şartname içerisinde yer almış durumda. Ayrıca her memurun alınacak olduğu sınıfa göre bir takım mesleki yeterlilik şartları da belirlenmiş durumda. Bu şartları taşıyan adayların Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki memur alımları için 25 Ekim 2017 tarihinde başlayacak olan başvurulara 5 Kasım 2017 tarihine kadar müracaat edebilecekler. Yapılan başvurular sonunda yerleşen adaylar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı resmi sitesinden ilan edilecek.

Bu yazı 731 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun