Hacettepe Üniversitesi Tanıtımı ve Tanıtım Videosu

Paylaş
 

Hacettepe üniversitesi 1967 yılında sosyal bilimler- fen ve tıp fakültesi olmak üzere eğitime başlamış olup, 1971 yılında eczacılık ve diş hekimliği bölümleri de fakülte haline getirilmiştir. Hacettepe Türkiye’de eğitim kalitesinin en yüksek olduğu bir üniversitedir ve öğrencilerin gözdesidir.

Ülkemizin en başarılı üniversitelerinden biri olan Hacettepe Üniversitesi Ankara ilimizde bulunmaktadır. Her yıl bir çok başarılara imza atan bu üniversiteye girmek bir çok insanın hayalidir. Çünkü bu üniversite Türkiye’nin başarı sıralaması en yüksek olan üniversitelerinden biridir. Bu nedenle zaman zaman Hacettepe Üniversitesi’ne Türkiye’nin Harvard’ı yakıştırması da yapılıyor.

Tıp denildiği zaman akla ilk gelen üniversitelerden biri Hacettepe üniversitesidir. Bunun bir tesadüf değil 50 yılın birikimi olduğunu düşünüyoruz. Eğer ki bu üniversiteyi tercih ederseniz ulusal ve uluslar arası tanınırlıkları olan hocalardan en çağdaş laboratuvar ortamlarında eğitim alırsınız.

Hacettepe Üniversitesi mühendislik fakültesine baktığımız zaman onların da bir çok başarıları olduğunu görüyoruz. Teknolojiyi takip etmekle kalmayıp teknoloji üreten bir mühendislik fakültesi hayaliniz varsa; Hacettepe sizi bekliyor diyebiliriz.

Uluslararası gelişmeleri takip ederek dünya standartlarında uzman akademisyenler yetiştiren Hacettepe üniversitesi seni bekliyor…

Hacettepe Üniversitesi’ne Hangi Puan Türleri İle Girebilirim?

Hacettepe’li olmak istiyorsanız YGS-1, TM1, TM2, TM3, MAT-FEN,1,2,3,4 Puan türünden tercihler yapabilirsiniz.

hacettepe-tanitim

Bu yazı 1176 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun