Hafta Sonu Sınava Girecek Olan Yks Öğrencilerine Çok Önemli Uyarı

Paylaş
 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin hafta sonu yapacak olduğu YKS sınavı için kamu spotu tarafından çok önemli uyarılar içeren bir reklam yayınlandı. Reklam içeriğinde yapıl uyarıda YKS’ ye girecek olan öğrencilerin mutlaka yanlarında fotoğraf içeren Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Belgelerini getirmeleri istendi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamaya göre de YKS’ ye girecek olan öğrencilerin kimliklerinde fotoğraf bulundurulma zorunluluğu hatırlatıldı. Ayrıca kimlikte yer alan fotoğrafın son 6 ayda çekilmiş olması gerekmektedir.

Sınav Başlamadan Evvel En az 1 Saat Önce Sınav Binası Önünde Olunmalı

Diğer bir yandan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından yapılan açıklama da Yks’ye girecek olan öğrencilerin sınav başlamadan en az 1 saat öncesinde sınav binası önünde olması gerektiği uyarısında bulunuldu. Aksi takdirde geç kalan öğrenciler sınava girme haklarını kaybedecekler.

Aynı zamanda yapılan açıklamada birinci oturumda Temek Yeterlilik Sınavında ve pazar günü yapılacak olan ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Sınavında adayların 10 : 00’dan önce sınava girmesi gerekmektedir. Aksi takdirde 10:00’dan sonra sınava gelen adaylar sınav binasına alınmayacak ve sınava giriş hakkını kaybedeceklerdir. Ayrıca Pazar günü öğleden sonra yapılacak olan Yabancı Dil Testinde de aynı durum söz konusudur. Saat 15:30’dan sonra sınava geç kalan adaylar sınava alınmayacaktır.

Yapılacak olan sınavlara yurt genelinde yaklaşık olarak 1 milyon öğrencinin girmesi beklenmektedir. Bilindiği üzere YKS sınav sistemi bu sene yapılan sistem değişikliği ile üniversiteye girişte son getirilen sınav sistemidir.

Bu yazı 445 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun