Hemşire Kontenjanı Açıldı

Paylaş
 

Erzurum’da bulunan Atatürk Üniversitesi yayınladığı ilanla toplamda 55 adet hemşirenin işe alınacağını duyurdu. Başvuru yapan adaylar arasından 35 lise mezunu ve 20 ön lisans mezunu adayın işe alınacağı bilgisine yayınlanan haberin detayında yer verildi. Adayların seçiminde ise 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılan kamu personeli seçme sınavında alınan puanın etkili olacağı belirtildi.

Lise Mezunu Hemşireler İçin Sertifika Şartı

20 kişilik ön lisans mezunu hemşire kontenjanı bakımından adayların en az bir adet sertifikalarının olması gerekiyor. Ameliyathane hemşireliği, hemşirelik süreci ve hemşirelik bakımı uygulamaları veya çocuk yoğun bakım hemşireliği sertifikalarından herhangi birine sahip olmayan ön lisans mezunu hemşirelerin ilgili pozisyonda kendilerine yer bulabilmesi mümkün değil.

Başvuru Yapan Adaylarda Olması Gereken Özellikler

Başvuru yapmayı düşünen her adayın 2018 yılında kamu personeli seçme sınavına girmiş ve bir puan almış olması gerekiyor. Aksi durumda, yapılan başvuru incelenmeksizin aday eleniyor. Bu şartı sağlayan adayların eğitim seviyeleri inceleniyor. Lise mezunu ya da lisans mezunu olmak bu aşamayı tamamlamak için yeterli kabul ediliyor. Lise mezunu adayların sertifikalarıyla birlikte başvuru yapması gerekiyor. Lisans mezunu adaylar bakımından bu tür bir zorunluluk bulunmuyor. Adayların aynı zamanda herhangi bir sosyal kurumdan emeklilik ya da yaşlılık aylığı almaması gerekiyor. Aylık alan adaylar da eleniyor. Yapılacak olan güvenlik soruşturmasından sonra atanmaya engel durumu olmadığı ilgili makamlar tarafından belirlenen adaylar işe alınıyor.

Başvuruların Doğrudan Yapılması Gerekiyor

Yayınlanan ilanda dikkat çeken açıklamaların başında şartları taşıyan adayların posta ya da kargoyla başvuru yapmaması gerektiği geliyor. Aksi durumda, yapılan başvurunun değerlendirme kapsamına alınmayacağı ihtaratı da yapılıyor. Gereken belgelerin toplanarak Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine şahsen başvuru yapılması gerekiyor. İlanın yayınlanmasından itibaren 15 gün içerisinde başvurunun yapılmış olması da gerekiyor.

Başvuru Sonucunun Açıklanması

Adayların tüm bu aşamaları tamamlamalarının ardından sonucun açıklanmasını beklemesi gerekiyor. Başvuru bitiş tarihini takip eden 10 gün içerisinde internet sitesi üzerinden kontenjana alınan adaylar açıklanıyor. Adayların sürecin bitimine dek takipçi olması gerekiyor.

Bu yazı 220 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun