Herkesin Beklediği Liseye Giriş Sistemi Sınav Sonucu Açıklandı

Paylaş
 

Geçtiğimiz haftalarda milyonlarca öğrencinin girmiş olduğu liseye giriş sistemi sınav sonucu ÖSYM tarafından açıklandı. Liseye yeni gidecek olan adayları heyecan sarması ile birlikte herkes sınav sonuçlarına odaklanmış bulunmaktadır. Öğrenciler kadar velilerin de bir hayli heyecanlı ve merakla beklediği liseye giriş sistemi sınav sonuçları geçtiğimiz gece itibari ile ÖSYM resmi sayfasında açıklandığı duyuruldu. Yapılan duyuru da resmi sonuçların Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile E-Okul üzerinden açıklanacağı bildirildi.

Öğrenciler ve Ebeveynlerde Heyecan Zirvede

Aile ve öğrenciler de merak ve heyecan zirvede olduğu bu sınav bilindiği üzere geçtiğimiz yıl yapılan TEOG sınavı yerine getirilmişti. Geçtiğimiz haftalarda yapılan Liseye geçiş sistemi sınav sonucunun ilanı Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM sayfalarından yapılan açıklamaya göre E- Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde saat 16:00 itibari ile açıklanacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı artık sınav sonuçlarının posta yolu iletilmeyeceğini açıklanmıştı. Resmi sonuçlar sadece internet üzerinde yer alan e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden görüntülenebilecek.

E-Okul’a Giriş Nasıl Yapılır?

Öğrenciler Google üzerinden e okul veli bilgilendirme sistemi yazarak aramalarda çıkan ilk siteye girmelidir ve sahip olduğu TC kimlik numarası ve şifresi ile birlikte sisteme giriş yapmalıdır. Sitem üzerinde yer alan sekmelerden sınav sonuçlarım kısmını bulup sınav sonucunu görüntüleyebilirler. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı Sonuçlarının ilk açıklanacağı saatlerde sistemin kilitlenebileceğini açıkladılar. Bunun sebebi olarak ise milyonlar öğrencinin sınava girdiğini ve herkesin sınav sonucu beklediğini öne sürdüler ve dolayısıyla aşırı yoğunluktan sistemin kilitlenebileceğini açıkladılar. Bu sebep ile öğrencilere ve velilere sınav sonuç belgelerine ulaşmak için sabırlı olmaları gerektiğini ilettiler.

Bu yazı 362 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun