İçişleri Bakanından Polislere ve Bekçilere Yönelik Açıklama

Paylaş
 

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, yeni miting alanında gerçekleşen trafik motosikletleri teslim töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Zabıta memurları ve bekçilere hitaben olduğu gözlenen açıklamada hedefin İstanbul’da şehir içi trafiğinin belediyeler ve zabıtaların birlikte hareket ederek sonrasında da zabıtalara devretmek anlamında önemli cümleler kullandı. İstanbullunun trafik sorununu kökten çözecek bir proje ile çıkan Soylu, projenin başarısının kanıtlanması ile İstanbul rahat bir nefes alacak.

Çalışma Sayısı Değişiyor

Yeni personel alımlarına dikkat çeken Soylu, yeni yıl itibari ile emniyet teşkilatına 6600 personelin daha katılacağını, 1500 personelin de trafik bölümünde olacağını belirtti. Kalabalık şehirlerin en başı olan İstanbul’da 400 ila 500 personelin trafikte yer alacağı konusunda ayrıca detay verdi. Trafiğin daha sağlıklı ilerlemesi ve vatandaşın rahatlığı için 1200 üzeri de bekçinin İstanbul’da görevlendirileceği, şubat ayı sonuna kadar da 2800 bekçiye de iş kapısı açılacağını belirten Süleyman Soylu toplamda 4000 bekçinin görevde yer alacağını ifade etti. Alım sayısının artıp artmayacağı ilerleyen süreçlerde netlik kazanacaktır. İlçe ilçe ilerleyecek proje, yavaş yavaş İstanbul’un bütün içlerinde uygulanır olacak. Başarının kanıtlanması ile bütün illerde de aynı projenin uygulamasının olup olmayacağı da merak konusu. Sadece trafik sorunu değil işsizliğinde önemli miktarda azalacağının da göstergesi.

Değişim Yakında

Hedeflerinde İstanbul’un kaosa dönüşmüş şehir trafiğini rahatlatmak, sistemsel olarak ilerlemesinden sonra zabıta ve bekçi görevlilerini devretmek gibi standart dışı bir proje söz konusu. Bu düzenin sağlanması ile trafik kurallarının sistemsel bir düzene oturacağı planlar arasında. İç işleri bakanı bu konuşması ile ilerleyen süreçlerde devlet bünyesinde iş imkânını da müjdelemiş oldu. Belediye alımları ile gerçekleşen bekçi ve zabıta alımları, kişilerin umutlarını da yeşertti. Artan alım rakamları vatandaşın, özellikle İstanbul’da yer alan gençler için de ayrı sevindirici haber olmuş durumda. İstanbullunun en büyük çilesi trafik, yoğun olarak il halkı tarafından ortak sorun olarak bilinmektedir. Bu sorunun çözüm yoluna ulaşması hem yerli halkın hem de iş arayan gençler için çifte sevindirici haber niteliğinde olacak.

Bu yazı 200 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun