İlk Savunma Sanayi Lisesi Kuruldu

Paylaş
 

ASELSAN ile ortak olarak Türkiye’nin ilk savunma sanayiye yönelik adımların atılacağı ilk lise hakkında açıklama yapan Selçuk, bununla birlikte ilk adımı attıklarını, devamının da sürekli olarak hayata geçeceğini söyledi. Ayrıca yapılacak çalışmaların ASELSAN ve benzer kurumlarla işbirliği içinde gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

İmza töreni ASELSAN tesislerinde gerçekleştirildi. Törene katılanlar arasında Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün yer aldı. Ayrıca imzalanan protokol Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM) ile ASELSAN arasında Macunköy tesislerinde imzalandı. Düzenlenen imza töreninden sonra Ziya Selçuk, bir açıklama yaptı. Açıklamada imza töreninin ASELSAN tesislerinde yapılmasından dolayı yetkililere teşekkürlerini iletti.

Tesisi Gezmek Bile Öğrencilerin Ufkunu Açar

Ziya Selçuk, öğrenciler buraya geldiklerinde tesisin içini görmeleri onların gerçekten ufkunu açmaya yeteceğini söyledi. Burada gelecekte çok üstün işlerin yapılacağını umut ettiğini ve gelecekte Türkiye’nin bu noktada müthiş bir noktaya geleceğini dile getirilen Selçuk, hayal ettikleri gelecekte çocukların istedikleri ortamı hazırlamak gerekir dedi. Açılan bu lise içerisinde her türlü donanımsal eşya, gerekli teçhizatlar, laboratuvarda yer alan ortamın son teknolojik boyutta olması, lisede staj yapma imkanı, okulda yer alan ve başarı sağlayan öğrencilerin burs alma imkanı ve okuldan mezun olanlar arasında ASELSAN’ın ilgili alanlarına göre mühendislik bölümü okumak isteyenlere burs bağlanması gibi konular bulunuyor.

Bu yazı 243 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun