İlkokullarda Yetiştirme Programı Çalışmalarını Ücretsiz Sunacak

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokullarda uygulanacak olan yeni bir programın açıkladı. İlkokullarda ücretsiz olacak bu çok önemli programın ilkeleri belirledi. İlkokul 3’üncü ve 4’üncü sınıfta okuyan tüm öğrenciler için “İlkokullarda Yetiştirme Programı” başlatılacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen program dâhilinde bir haftada toplam 10 ders saati uygulama yapılacak. Haftalık 10 saati geçmeyecek olan “İlkokullarda Yetiştirme Programı” için velilerden hiçbir ad altında ücret talep edilmeyecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, ilkokulların 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen program kapsamında temel dersler olan Türkçe ve matematik dersleri konularında yeterli kazanıma ulaşamamış öğrenciler ön planda tutulacak. Kasım ayında başlatılacak olan

“İlkokullarda Yetiştirme Programı” ilköğretim 3’üncü ve 4’üncü sınıfa devam eden her bir öğrenciye ücretsiz olarak sunulacak.

Gerekirse Tek Bir Öğrenci İçin Bile Program Açılacak

Temel derslerdeki eksiklikleri tamamlamak ve kazanımları arttırmak için düzenlenen “İlkokullarda Yetiştirme Programı” ile haftada toplam 10 saatlik eğitimler verilecek. Her okulun kendi öğrencilerinin eksikliklerine göre düzenleme yapacağı programda, her bir öğrenci tek tek değerlendirilecek ve bir öğrenci için dahi olsa da gerekli program açılacak ve eksiklik giderilecek. Gerkli programı yine okulun kendi öğretmenleri tarafından verilecektir. Bu açılan programlar için öğrencinin anne ya da babasından hiç bir ücret talep edilmeyecek.

Bu yazı 259 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun