İMD ve Büro Personeli Sonuçları Açıklaması

Paylaş
 

İŞKUR’un İMD ve Büro Personeli pozisyonu için alım başvurularını yaptığı ancak sonuçların bir türlü açıklanmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Üzerinden aylar geçmesine karşın hala alım sonuçlarının açıklanmaması üzerine başvuru yapmış olan adayların bu konuda genel müdürlük de dahil olmak üzere pek çok alanda sonuçları talep etmeleri kaçınılmaz oldu.

Adayların mağduriyet yaşamaları üzerine Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü olarak görev almakta olan Cafer Uzunkaya, İMD ve Büro Personeli sonuçları ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Bir televizyon programına çıkan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü, kurumun hizmetlerini değerlendirirken başvuru sonuçları ile ilgili de kısa bir açıklama yapmış oldu. İŞKUR tarafından İMD ve Büro Personeli alanında daha öncesinde duyurusu yapılmış olan açıklık için binlerce kişinin bu pozisyona başvuru yapması ancak üzerinden aylar geçmesine rağmen bu sonuçların açıklanmaması üzerine tepkiler çığ gibi büyümüştü.

İŞKUR, İMD ve Büro Personeli Sonuçları

Bir televizyon kanalına çıkan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, sonuç açıklamalarına ilişkin olarak yaptığı açıklamada başvuru yapan arkadaşların mağdur olduklarını söylemelerine karşın İŞKUR’un daha verimli, daha nitelikli ve daha kaliteli bir hizmet anlayışı içerisinde vasıflı eleman seçiminde titiz davrandıklarını söyledi.

İŞKUR olarak bu konu hakkındaki sıkıntılarını bakanlığa ve dolayısı ile Cumhurbaşkanı’na ilettiklerini söyleyen genel müdür, Cumhurbaşkanı’nın bu konuda bakanlığa kanaat kullanım yetkisini verdiğini de belirtti. Başvuru yapmış olan adayların başvurularının değerlendirilme sürecindeki muhataplarının bakanlık olduğunu dile getiren Cafer Uzunkaya, en kısa sürede süreci tamamlayabilmek adına çalışmalarına devam ettiklerini de söyledi. Sürecin durdurulduğu konusundaki haberleri yayınlayan genel müdür, sürecin devam ettiğini ve en kısa süre içerisinde sonuçların açıklanacağını dile getirdi.

Kesin bir tarih vermekten kaçınan genel müdürün yaptığı açıklamalar ise adayların içine su serpen cinsten olmadı. Hala ne zaman açıklanacağı belli olmayan İMD ve Büro Personeli sonuçlarına ilişkin durum belirsizliğini koruyor. Bu konuda bakanlık sayfası üzerinden adayların gün be gün takipte kalmaları önemli olacak.

Bu yazı 285 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun