İngiltere’de Yaşamaya ve Okumaya Olan Talep Artış Gösterdi

Paylaş
 

İngiltere’ye olan göçmenlik ve eğitim taleplerinin %20 oranında arttığını söyleyen British Counsil, İngiltere’nin eğitim anlamında en büyük uluslararası organizasyonu. Organizasyonun Türkiye sınavlarından sorumlu müdürü olan Bora Can’ın yaptığı açıklamaya göre bu artan talep göz önüne alınarak IELTS sınavı bilgisayar kullanılarak yapılabilecek.

Daha Hızlı Sonuç Alınacak

IELTS sınavını bilgisayar üzerinden yapmak sınav sonuçlarının daha hızlı sonuçlanıp açıklanmasını sağlayacak. %20 artış 2017 yılının ilk dokuz ayı ile 2018 yılının ilk dokuz ayı kıyaslanarak elde edilmiş bir sonuç. Yetkililer bu kanıya IELTS sınavına olan başvuru sayısının artması nedeni ile varmışlardır. Bu talep artışının sebebi Müdür Bora Can’a göre İngiltere’deki eğitim ve iş imkânlarının yüksek olması.

Neden IELTS?

Birleşik krallık, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda’ya yapılan eğitim ve göç işlemlerinde IELTS adı verilen yabancı dil sınavı kullanılıyor. Sınav sadece eğitim kurumları tarafından öğrenci alınırken değil iş ve göçmenlik kurumlarında da kullanılıyor. IELTS klasik şıklı sınavlardan farklı olarak dinleme, konuşma, okuma, yazma gibi bilgiyi ve dile hakimiyeti oldukça iyi derecede sınayan bir sınav. Sınav’da test edilen dil ise İngilizce. Ülkemizde bu sınavın bilgisayar üzerinden yapılması sonucu sınav sonuçları en geç 7 gün içerisinde açıklanıyor. Bilgisayar kullanarak sınav yapmak artan talebi karşılamak için en iyi yöntemlerden biri.

Bu yazı 342 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun