İptal Edilen AÖL Sınavının Ne Zaman Yapılacağını MEB Duyurdu

Paylaş
 

Geçen hafta yapılan AÖL sınavında dört dersten fazla ders için sınava giren öğrencilere hazırlanan cevap kâğıdında olan hata yüzünden sınav iptal olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı bu şekilde mağduriyet yaşayan öğrenciler için telafi sınavı yapılacağını açıklamıştı. Şimdi öğrenciler telafi sınavının ne zaman yapılacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin 2 dönem için telafi sınavının ne zaman olacağını belirledi. Bu telafi sınavı ile öğrenciler yaşadıkları mağduriyeti gidermiş olacaklar. 31 Mart 2018 ile 1 Nisan 2018 tarihlerinde yapılan sınavda teknik aksaklık olmuştu. 4 dersten fazla dersi olup sınava girecek olan öğrencilerin, soruların cevaplarını işaretlemek için kullanılan cevap anahtarında teknik bir basım hatası yapılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı yaşanan bu teknik hata sebebi ile ilgili öğrencilere özür mesajı yayınlar iken aynı zamanda telafi sınavı olacağını da açıklamıştı. Yaşanan bu basım hatası sebebi ile mağduriyet yaşayan öğrencilerin telafi sınavı hangi tarihte yapılacak? Telafi sınavı ile ilgili tüm ayrıntılar yazının devamında yer alıyor. Telafi sınavının yapılacağı tarih bilgisi, saat bilgisi, bu telafi sınavına kimin girme hakkı var.

Telafi Sınavı İçin Belirlenen Tarih Ne Zaman

Milli Eğitim Bakanlığı basım hatası yüzünden yapılacak olan telafi sınavı ile alakalı olarak resmi açıklama yaptı. Telafi sınavının yapılacağı tarih olarak 21 Nisan 2018 tarihi seçildi. Tarih cumartesi gününe denk geliyor. Sınav saat olarak sabah 09:30 da yapılacak. Yapılacak olan telafi sınavına kimlerin girme hakkı bulunuyor?

Telafi Sınavına Girecek Olan Kişiler

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaşanan basım hatası sebebi ile mağduriyet yaşayan öğrencilere yayınladığı özür ve yapılacak telafi sınavı ile ilgili olan açıklamanın detayları; 4 dersten fazla ders için sınava giren öğrencilerin sınav esnasında cevap anahtarında olan eksik basım hatası nedeniyle yaşadıkları mağduriyet giderilecektir. Mağduriyeti gidermek için bu öğrencilere telafi sınavı hakkı verilmiştir. Bu şekilde mağduriyet yaşamış öğrencilerin mağduriyetleri giderilecektir. Yapılmış teknik basım hatası sebebi ile mağduriyet yaşayan tüm öğrencilerden özür diliyoruz.

Bu yazı 585 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun