İŞKUR Sağlık Bakanlığı İçin Personel Alımını Sonuçlandırdı

Paylaş
 

Günümüzde mezun olduğu okul fark etmeksizin çoğu kişinin hayali olan garanti iş kapısı olarak sayılan memuriyet şansı için doğan bir umut ışığı da sonuca bağlandı. Sağlık bakanlığı ve İŞKUR işbirliği ile yapılan personel alımı sonuçlanacak detaylar ilgili kişilerle paylaşıldı. Sağlık bakanlığı geçtiğimiz dönemde 5 bin 298 sağlık personeli alımı yapacağını ilan etmişti. Bu ilan sonucunda gerçekleşen başvuru sürecinden sonra sonuçları açıklayan sağlık bakanlığı personel alım işlemini kura ile gerçekleştirme kararı vardı. İŞKUR vasıtası ile yayınlanan ilanın personel alımı için kura çekilişleri gerçekleştirilerek sonuçlar açıklandı. 3 bin 591 ilkokul ve üstü personel, 431 adet engelli işçi, bin 276 adet eski hükümlü işçi yani toplamda 5 bin 298 personel alımı gerçekleştirilmiş oldu. Sürekli personel alımı için yapılan bu kura sonuçlarını https://iscisonuc.saglik.gov.tr adresinden kontrol edebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı için taşra ve merkez teşkilatlarına 4857 sayılı İş Kanunu gereğince Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Marangoz (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) gibi görevlerde çalışacak personel alımı gerçekleştirilmiş oldu.

Farklı İllerde Çalıştırılacak Temizlik Görevlisi

Türkiye’nin birçok farklı ilinde görevli olarak çalışacak olan bu temizlik işçilerinin (normal, engelli veya eski hükümlü) kura ile belirlenen ve vatandaşlar tarafından heyecanla beklenen sonuçlar 26 Ekim 2018 tarihinde açıklanacak. Adaylar saat 20:00’dan sonra ilgili internet sitesine girerek kura sonuçlarını öğrenebilir.. Diğer iş grupları için yapılacak olan çekiliş ise 25 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilmişti. Onların sonuçları ilgili siteden öğrenmek mümkün. Bu iller arasında Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Van ve Zonguldak yer alıyor.

Başvuruların Vatandaşlar Tarafından Takip Edilmesi Gerekiyor

Başvuru yapan ve kazanan adayların www.yhgm.gov.tr adresinden yapılan açıklamaları takip etmesi gerekiyor. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü daha önceden yaptığı açıklamada adaylara herhangi bir tebligat ya da bildirim yapmayacağını bildirmişti. Bu kapsamda İŞKUR tarafından Sağlık Bakanlığı’nın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bildirdiği adayların kura yeri, kura sonucu ve diğer duyuruları kendileri internetten takip etmeleri gerekiyor.

Bu yazı 332 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun