İŞKUR 92 Bin 230 Personel Alımı Yapacak

İŞKUR-personel-alımı -2018
Paylaş
 

İŞKUR tarafından 92 Bin 230 personel alımı yapılacak. Bununla ilgili yayımlanan ilanlarda başvuru yapabilmek için başvuru yapanların en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. Alınacak personeller, kamu kuruluşları ile özel kuruluşların bünyesinde çalıştırılması bekleniyor. Peki İŞKUR tarafından yapılan personel alımına kimler başvurabilir? Başvurular nasıl yapılacak?

İŞKUR Tarafından 92 Bin 230 Personel Alacak

Çalışma ve İş Kurumu Katkılarıyla çok sayıda kamu kurum ve özel kuruluş, en az ilk okul mezunu vatandaşlar arasından personel alımı yapacağını  duyurdu. İŞKUR tarafından yapılan ilanın yayımlanmasından sonra  başvurular başladı.

Kimler Başvuru Yapabilir ?

İŞKUR tarafından sağlanan bu fırsattan yararlanabilmek için İŞKUR üyeliğinin olması gerekiyor. Başvurular internet üzerinden yapılacaktır.

İŞKUR Üyeliği Nasıl Yapılır ?

İŞKUR tarafından sağlanan bu fırsattan yararlanabilmek için İŞKUR üyeliğinin olması gerekiyor. İŞKUR üyeliği olmayan adayların üye olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmak için tek şart TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşı olmak. internet üzerinden kayıt yaptıracak adayların https://esube.iskur.gov.tr/ bu adrese girip iş arayan yazısının sağ altındaki üye ol butonuna tıklaması gerekiyor. Tıkladıktan sonra karşısına çıkan formu doldurması yeterli olacaktır. Internet üzerinden kayıt yaptırmayan adaylar ise en yakın İŞKUR bölge müdürlüğüne  gidip üye olabilirler. Başvurularını yapabilirler.

Başvuru Nasıl Yaparım ?

İŞKUR’a üye olan adayların internet üzerinden başvurusunu yapabilmesi için https://goo.gl/P7zWLD bu adrese giderek başvurularını yapabilirler.

İşkur 92 Bin 230 personel alımı yapacağını resmi sitesinde yayınlayarak kamuoyuna duyurdu. Başvurular ve başvuru şartları gibi konular yukarı da yer almaktadır. Kimlerin başvuru yapabileceği kimlerin çalışabileceği konusundaki bilgiler yukarı da yer almaktadır.

Bu yazı 613 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun