İtfaiye Eri Olma Şansı

Paylaş
 

Lüleburgaz Belediyesi yaptığı açıklama sonucunda itfaiye eri olmak isteyenler için bir şans doğdu. KPSS’den en düşük puan olan 60 alan tüm kadın ver erkek adaylar için açılan iş ilanı sonucunda toplamda 10 kişinin itfaiye eri olarak değerlendirileceği açıklandı. Şartlardan bir tanesi olan KPSS puanı ise şans arayışında olanlar için oldukça umut verici şeklinde yorumlandı.

Şartlar ve Detaylar

Açılan ilanda 10 kişinin alınacağı ve 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olacağı bildirildi. KPSS puanlamasına ve atama usulüne göre yapılacak olan işlemler için adayların sahip olması gereken özellikler de açıklandı.

İlk olarak T.C vatandaşı olmak ve kamu haklarından mahrum olmamak konusunda şartlar bulunuyor. Ceza almamış olmak ve bu cezaların yüz kızartıcı suçlardan dolayı olmaması da istenen şartlar arasında yer aldı. Erkek adaylar için askerlik durumunun yapılmış olması veya ertelenmesi de talepler arasında yer aldı. Herhangi bir akıl sağlığı sorununun olmaması ve görevini yapmasını engelleyecek bir sağlık engelinin de bulunmaması gerekiyor. İlan özel şartlarının taşınması ve güvenlik soruşturmasından geçmek de ilana eklenen şartlardan oldu.

Özel şartlar arasında istenenler arasında ise KPSS’den 60 ve üzeri puana sahip olmak yer aldı. 657 sayılı kanın kapsamında itfaiye olmak için gereken boy ve kilo aralığında olmak da gerekiyor. Kadınlarda 1.60 iken erkeklerde 1.67 olarak belirtildi.

Bu yazı 233 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun