Jandarma Personeli Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Paylaş
 

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, uzman, astsubay ve erbaş olmak için aranan şartlar açıklanmaya başladı. Yapılan açıklamalar halk tarafından ilgi ile takip ediliyor. Personel alımı ile ilgili olan tüm bilgiler Jandarma Genel Komutanlığına ait olan resmi web sitesinde yer alıyor. Belirlenen zaman diliminde gerekli şartlara haiz olanlar başvuru işlemini gerçekleştiriyor. Sahil Güvenlik internet sayfasında son dakika uyarısı yapıldı. Yapılan uyarıya göre 2018 yılı uzman erbaşlık alımı ile ilgili sonuçlar yayınlandı. Uzman ve erbaşlık için başvuru yapan kişilerin yerleşmiş olduğu yerlerde yer alıyor. Jandarma Genel Komutanlığı ilk önce subay sınavını arkasına da astsubay sınavı alım sınavını gerçekleştiriyor. Yoğun sınav temposuna girmiş olan komutanlığın, uzman erbaş alımı için yapılacak olan sınavı da 13 haziran itibari ile gerçekleştirmesi beklentiler arasında. Haziran yapılacak olan bir sınav için başvuru tarihinin de nisan ayı içinde olması gerekiyor. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan Muvazzaf ve sözleşmeli olarak Astsubay ile Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine alınacak olan Sözleşmeli Astsubaylık için başvuru tarihi 2 nisan itibari ile başladı. Son başvuru tarihi ise 23 Nisan olarak belirlendi.

Jandarma Uzman Erbaşlık İçin Başvuru Tarihi

Jandarma bünyesinde uzman erbaşlık için beklenen sınav tarihi 13 haziran sonrası. Bunun içinde başvuru tarihi nisan ayının son günlerinde olması gerekiyor. Tarih için resmi bir açıklama yapılmadı.

Astsubaylık İçin Başvuru Tarihi

2018 yılında yapılacak olan Jandarma Astsubaylık alım sınavına girmek için yapılacak başvuru için belirlenen tarih, 2 Nisan’da başlayıp 23 Nisan’da sona erecek. Başvuru resmi web sitesinin Öğrenci Alım için ayrılan başvuru kısmından yapılacak.

Jandarmada Astsubay Olmak İçin Gerekli Şartlar

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Başvuru yapılacak branşa göre tabloda yer alan lisans ya da önlisans mezunu olmak
  • Yurtdışı bir üniversiteden mezun olanların denklik belgesi
  • Lisans ve önlisans mezunu olanlar için 27 yaşını aşmamış olmak, yüksek lisans mezunları için 32 yaşını aşmamış olmak
  • Lisans mezunu olanların KPSS P3 ve önlisans mezunu olanlarında KPSS P93 puanlarının 60 ve yukarısını almış olmak.
  • Güvenlik soruşturmasında hiç bir engeli olmamak
Bu yazı 594 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun