Kaç Dersten Kalınca Burs Kesilir

burs kesintileri hakkinda
Paylaş
 

Kaç dersten kalınca burs kesilir? Ortalama kaç olmalı? Gençlik ve Spor Bakanlığı burs kesilmesi hakkında detaylar. 2018 Gençlik ve Spor Bakanlığı burs kesilmesi hakkında bilgiler.

 

Üniversite öğrencilerinin yaşadığı ve cevaplarını bulmakta zorlandığı durumdur. Kaç dersten kalınca burs kesilir? Sorusuna cevap olarak gittiğiniz üniversitelerin öğrenci işlerinde veya diğer üniversite kurumlarında bellidir.

Kaç Dersten Kalınca Burs Kesilir Detaylar

Kaç dersten kalınca burs kesilir sorumuzun cevabı aslında ortalamamız ile ilgilidir. Tabi ki üniversite KYK ya yaptığı bildirimler üzerinden olur. Bir öğrencinin alttan 4 dersi hatta 5 6 dersi kalsa bile ortalaması 2’nin üzerinde olduğu sürece burs kesilme gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Üniversiteler yılın belli ayında/aylarında Gençlik ve Spor Bakanlığı’na gönderdiği öğrenci başarı belgesi üzerinden hareket etmektedir. Öncelikle dediğim gibi en önemli konu ortalamanızın 2 veya üstünde olması gereklidir. Sebebi ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın verdiği burs gerekçelerindedir. Burada dikkat edilmesi gereken öğrencilerin ortalamalarıdır.burs kesintileri hakkinda

Tabi ki yapılması gereken üniversitenizde bulunan öğrenci işleri veya bu işlerle görevlendirilmiş yetkililerle konuşmak onlardan gerekli bilgileri almak daha doğru olacaktır. Bazı istisna durumların olduğu da aşikardır. Mesela bazı üniversiteler öğrencilerin başarı belgesini KYK’ya göndermediğini duydum. Bu gibi durumu örnek olarak rahat olmanızı da tavsiye etmem dediğim gibi yapılması gereken üniversitenizin içinde bulunan kurumlardaki görevlendirilmiş kişilere sormak daha net bilgi edinmenizi sağlayacaktır.

KYK Bursu Sorgulama Nasıl Yapılır

Bursun kesilip kesilmediğini E-Devlet üzerinden giriş yaparak arama yerine burs yazıp çıkan kategoride sorgulatabilirsiniz.

Kaç dersten kalınca burs kesilir? Ortalama kaç olmalı? 2018 Gençlik ve Spor Bakanlığı burs kesilmesi hakkında detaylar. Merak ettiğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bu yazı 1396 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

9 adet yorum var.

 1. Ayşe dedi ki:

  İlk vizelerden zayıf olunca hemen kesiliyor mu burs finallerde bize şans tanınmıyor mu?

  • İsmail dedi ki:

   Tabiki hayır vizelerden dolayı kesilmez. Finallerle birlikte olan ortalaman geçerli olacaktır. Şimdiden iyi çalışmalar iyi hazırlan 🙂

 2. Yunus dedi ki:

  3 dersten kalınca burs kesilirmi öyle diyorlarda

 3. Gaye dedi ki:

  2 dersim alttan geliyor ama ortalamam 2 nin üzerinde, bursumun kesilme olanagı yok o zaman degil mi?

  • Sezgin dedi ki:

   Hayır yukarida da dediği gibi istersen 7 dersin alttan olsun 2 nin altında degil ise kesilmiyo

 4. Gaye dedi ki:

  2 tane alttan dersim geliyor ama ortalamam 2 nin üzerinde bursumun kesilme olanagı yok o zaman degil mi?

 5. Emine dedi ki:

  Peki burs mesela 3 dersten kalınca birinci dönemin sonunda mi kesilir yoksa eylül ayında okullar başladığında mı

 6. Hatice dedi ki:

  Ben bi derte kaldim ve suan ortalamam 1.70 bursum kesilirmi

 7. Müslüm dedi ki:

  Ben şuan üç final dersinden kaldım bütünleme de düzelt sem bursum kesilmez dimi

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun