Kamu Kurumlarına Toplam 8433 Memur Alımı Yapılacak

Paylaş
 

Sürekli olarak açık olan kadrolarını yapmış olduğu ilanlarla tamamlamaya çalışan kamu kurumları çok yakın bir zaman içerisinde toplam 8433 memur alımı yapacak. 5 farklı kamu kurumunun yapmış olduğu ilanlarda belirlenmiş olan açık sayısı 8433 olarak Devlet Personel Başkanlığı tarafından da resmi sitede yapılan ilanlarla sabitlendi.

Hangi Kurumlara Memur Alımı Yapılacak?

Toplam 5 Kamu kurumunun yapacak olduğu memur alımları ile 8433 memur göreve başlayacak. Adalet Bakanlığı bünyesinde 7611 memur alımı gerçekleştirilecek. Bunların 1500 kişisel adli yargı ve hâkim savcı adayı olarak görev yaparken 2500 kişisi Zabıt kâtibi ve mübaşir olarak göreve başlayacak. Ayrıca 3611 kişisi de Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görev alacaklar. Orman Genel Müdürlüğü’ne 125 memur alımı yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurumunda ise toplam 80 kişilik iş müfettiş yardımcılığı kadrosu açılmış durumda. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına 192 memur alımı gerçekleştirecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na alınacak olan memur sayısı ise 425 olacak. Böylece toplamda 8433 memur beş farklı kamu kurumuna yerleşmiş olacak.

Memur Alımlarında Aranan Şartlar Nedir?

Toplam 8433 memurun memur alımları sonrasında göreve başlayabilmesi için her bakanlık kendi bünyesinde birtakım şartlar belirlemiş durumda. Genellikle KPSS’de belli bir sınav puanının alınmasına eşlik eden güvenlik taramasından da olumlu rapor getirilmesi gerekiyor.

Bu yazı 655 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun